single-image

Ethereum (ETH) Fiyat Kısa Dönemde Bir Yükseliş Yakalayabilir

Finansal piyasalarda, yatırımcıların faaliyetleri belirleyici olaylara bağlı olarak değiştikçe, ayraçlar ve hareketler arasındaki dönüşümler de değişmektedir. Aynı açıdan, Kripto pazarı da ayı ve boğa eğilimleri arasında gidip geliyor. Bunun nedeni pazarın olgunlaşması ve oynaklığın derecesinin azalmasıdır.

Ethereum (ETH) / USD çifti de dengeleniyor ve 2018 dönemi durumundan farklı olarak oynaklık daha az belirginleşiyor. Tahminler, boğaların kısa vadede devam edeceğini gösteriyor. Ardından, fiyatların kazancı pekiştirmek için geri çekilmesiyle bir düşüş yaşanabilir.

Düşüş piyasası ivmesinin ortasında, ETH / USD, destek bölgesi olan fiyat noktasında yeni bir direnç seviyesi belirledi. Bu nedenle, Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para biriminin yeni oyun alanı olacak yeni bir trend çizgisi yarattı.

Kısa vadede fiyat aralığının belirgin olması nedeniyle, önümüzdeki haftalarda kontrolü boğaların devralması bekleniyor. İngiltere merkezli önde gelen haber merkezlerinden alınan bir fiyat analizine göre, ETH / USD ‘nin önümüzdeki haftalarda toplanması bekleniyor. Bunun nedeni, en büyük ikinci Kripto paranın en yüksek fiyata karşı % 38,2’lik geri çekilme seviyesine doğru yavaşça hareket etmesidir.

Boğa görünümü bağlamında ETH’nin BTC’yi pazardaki en fazla yükselen kripto olarak geçip geçmeyeceği belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte, ETH’nin inceleme altındaki dönemde BTC’den daha iyi performans gösterme olasılığı vardır.

Bu varsayım, ETH’nin 200 Dolar seviyesini tekrar test edebileceğini kuvvetle gösteren grafikler tarafından da desteklenmektedir. Bununla birlikte, yatırımcılar şokları tetikleyen olayların neden olduğu fiyat hareketlerini görmeyi bekleyebilirler.

Tahmin gerçekleşirse ve Ethereum (ETH) yeni trend çizgisinde işlem görürse, fiyat kısa vadede yükselebilir. Bu durumda, uzamış Altcoin ayı koşuları geri alınabilir. Bunun nedeni, daha güçlü bir Ethereum’un yatırımcıların Ripple (XRP), Litecoin (LTC), gibi diğer altcoinlere ilgisini çekmesi olabilir.

Bir Altcoin sezonunun başlaması için ilk gösterge % 68’de azalan bir Bitcoin hakimiyeti olacaktır. Kısa vadeli ETH kazancının öngörülmesiyle başlaması beklenen öngörülen Altcoin sezonu, Aralık 2017’deki pazar durumunu hatırlatıyor. O sırada BTC, Altcoins’in 17’nci günü, 20.089 dolar, zirve yaptı. Aynı perspektifte, BTC 2019 için zaten zirveye ulaşmıştır ve Altcoin’lerin Ethereum (ETH) liderliğini takip etmesinin zamanı gelmiştir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz