single-image

Güney Kore, Kripto Yatırımlarına Büyük İlgi Gösteriyor

SK Group , 95 yılından beri Güney Kore’nin gurur duyduğu kendi markası altında bağlı şirketler tarafından geliştirilen bir kripto fona büyük bir miktar yatırım yapma planını açıkladı bu bir Ethereum tabanlı blockchain platformu.

SK Corporation’ın bir yöneticisi ve başkanı Chey Tae-won, yakın zamanda SparkLabs 2019’da blok zinciri ile güçlendirilmiş bir ekonomiye olan ilgisini dile getirdi . Yeni teknolojilerin eski sisteme entegrasyonunun uzun bir süredir çok uzun zamandır bir sorun olduğunu belirtti. Blockchain ve tokenize ekonominin eşzamanlı olarak ilerlemesine izin vererek, SK Grubu ve müteakip iştirakleri büyük ölçüde fayda sağlayacak.

Güney Kore – kripto para birimi gelişimi için umut verici bir pazar gibi geleneksel Güney Koreli medya şirketleri , SK’nin ConsenSys’i finanse etme kararının Güney Kore’de kripto yatırımlarının artık sıradışı olmadığının bir işareti olarak görülebileceğini bildirdi. Bununla birlikte, kripto ilgi alanındaki bir sır değildir. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, ülke, sektördeki yatırımların zeminini oluşturan birkaç yeni girişime tanık oldu. Samsung Electronics, amiral gemisi Galaxy S10 cihazı için özel bir şifreleme cüzdanı tasarlayan bu konuda önemli bir adımdır. Şirket ayrıca bitcoin madenciliği için özel çipler üretiyor.

Güney koreli SK Grubunun bir çok yan kuruluşundan biri olan SK Planet’in ülkedeki kripto ile ilgili girişimlere katıldığı bilinmektedir. En başarılı yatırımlarından biri olan Korbit, bölgedeki en büyük üçüncü kripto Borsası ve platformu haline geldi. Chaebols yatırımcıların güvenini artırıyor 2018, Güney Kore’de kripto alanındaki varlıklarını belirten artan sayıda kaosa tanık oldu.

Lider bir internet şirketi olan Kakao , B2B segmenti için büyük çapta bir blok zincirleme projesi geliştirdi. Her ne kadar SK’nin kesin yatırım sermayesi spekülasyona açık kalsa da, önde gelen Güney Koreli şirketlerden göze çarpan kripto yatırımları, oldukça değişken bir kripto pazarına duyulan güveni geri kazanmada önemli bir adım olarak görülebilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz