single-image

GlobalCoin Visa, Mastercard Ve Uber Tarafından Destekleniyor

Globalcoin yani Facebook’un yeni şifreleme para birimi, kripto topluluğunda kitlesel kabulün artırılmasına yardımcı olan tek şey olması bekleniyor. Visa, Mastercard, Uber ve PayPal’ın yardımıyla bu sonuçta gerçek olabilir.

Wall Street Journal tarafından bu haftanın başında çıkan raporlar, sosyal ağın altı aydan fazla bir süredir gizlilik içinde geliştirilen bir istikrarlı para olan cryptocurrency’i şifrelemek için bir düzineden fazla firmaya imza attığını bildirdi. Bu yeni destekçilerin her biri, şifreleme para biriminin yönetim konsorsiyumunun bir parçası olarak projeye yaklaşık 10 milyon dolar yatırım yapacak.

Buna ek olarak, raporda Booking.com, Stripe ve MercadoLibre’in projenin parçası olan diğer üç şirket olduğunu, ancak rollerinin ne olduğu konusunda hiçbir şey belirtilmediğini söylüyor. Facebook, geçtiğimiz Aralık ayında GlobalCoin olduğunu açıkladı, ancak firma 2017’nin sonuna kadar kripto para birimine baktığını öne sürdü. ve son derece popüler WhatsApp.

Facebook , gerçekten bir şey vermedikleri için kripto para birimine şüphe ile yaklaşıyor. GlobalCoin’in gerçekte ne için kullanılacağı konusunda hala bir soru var, ancak BBC, Facebook’un perakendecilere, kullanıcılarının stabilcoin kullanarak indirimli ürünler satın almalarını sağlamak için bakabileceğini öne sürdü. Kripto para birimi, doğrudan Facebook’tan perakendeciye değer aktarmak ve kredi kartı şirketlerini ortadaki bağını kesmek için kullanılacaktır.

Perakendecilerin bu şekilde yardımcı olsa da, bunun kredi kartı firmaları için ne anlama geldiğini sorabilirsiniz? İnsanlar işlerini kaybedecek mi? Şirketler altına girecek mi? PayPal’ın veya Mastercard’ın bu işten atılması pek mümkün değildir, ancak bu doğruysa masadan tamamen çıkmaz.

Her iki durumda da GlobalCoin, Facebook’tan çok ilginç bir girişimdi ve ne olacağını görmek için çok heyecanlıyız. Stabilcoinin 18 Haziran’da resmen açıklanması bekleniyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz