single-image

Binance, 14 Haziran 2019’da ABD’li Bireysel ve Kurumsal Müşterilerine Hizmet Vermeyi Durduracağını Açıkladı

Malta merkezli bir şifreleme para birimi olan Binance, 14 Haziran 2019’da yaptığı açıklamada , ABD’nin bireysel ve kurumsal müşterilerine Binance.com’da global uyumluluk gereksinimlerini karşılamak ve platformun güvenliğini artırmak amacıyla hizmet vermeyi bırakacağını açıkladı. Borsa ayrıca, ABD’deki kullanıcılara hizmet verememesini içerecek şekilde hizmet koşullarını da güncelledi.

Ticaret ve Para Yatırma Binance.com ABD Kullanıcıları İçin Engellenecek
ABD’deki bireysel ve kurumsal kripto para birimi işlemcileri, borsanın bugünkü açıklamasına göre Binance.com ile para yatıramayacak veya ticaret yapamayacaktır. Blok 12 Eylül 2019’da başlayacak ve o zaman ülkede yaşayan insanlar yalnızca cüzdanlarına ve fonlarına erişebilecekler.

Borsaya göre hizmet şartlarını ihlal edenlere hizmet vermeye devam edemez ve hizmet etmediklerini ispat edemez. Binance’in hizmet şartları da “kullanım yasağı” bölümündeki son değişiklikleri içerecek şekilde 14 Haziran 2019’da güncellendi. Açıkça şunu belirtti:

“Binance hiçbir ABD’ye hizmet veremiyor. Binance, faaliyet gösterecek pazarlarını ve yetki alanlarını seçme hakkını saklı tutar ve belirli ülkelerdeki Hizmetleri kendi takdirine bağlı olarak kısıtlayabilir veya reddedebilir.

ABD’de Binance.com’un Trafiğinin Yüzde 15’i Hesapları
ABD’nin, Binance’in trafiğinin yüzde 15’ini oluşturduğu bildiriliyor ve bu önceki yıla kaydedilen yüzde 30’luk bir düşüş. Yasağa rağmen, Müşterinizi Tanıyın (KYC) prosedüründen geçmemiş olan bazı kullanıcılar, borsa işleminin tam işlevselliğine erişmek için bir Sanal Özel Ağ (VPN) kullanabilir.

Bununla birlikte, Binance’in ABD vatandaşlarına hizmet verecek başka bir kripto-fiat borsa oluşturduğunu bilmek önemlidir. İkincisi edildi açıkladı Binance ABD’de insanlar için bir ticaret hizmeti başlatmak için BAM Ticaret Hizmetleri A.Ş. ile ortaklık ettiğini duyurdu.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz