single-image

Elon Musk’dan Bir Kelimelik Tweet Ethereum (ETH) Piyasa Fiyatında İnanılmaz Bir İyimserliğe Yol Açtı

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, teknoloji ve bilim dünyasında kayda değer bir kişiliktir ve kripto para birimlerine olan ilgisi sözlerini kripto meraklılarının kulak verdiği dikkate aldığı bir isimdir. Elon Musk’un Ethereum (ETH) ile ilgili kısa süre önce yaptığı bir kelime, dijital para biriminin piyasa fiyatını aniden artırdı.

Elon Musk, internet üzerinden çıkan kripto para piyasa fiyatını büyük ölçüde arttıran Dogecoin (DOGE) ‘un açık bir hayranı.
Herhangi bir dijital para birimi hakkında olumlu bir açıklama yaptığında, yorumunun etkisi aynı zamanda bu tür şifreleme projelerinin piyasa değerini de yansıtacaktır. Bu ve diğer özellikler onu kripto alanında kayda değer bir isim yapar.

Büyük teknoloji dahisi son zamanlarda Vitalik Buterin’in kripto para birimi Ethereum’a (ETH) dikkatini çekti. Etkili olma düzeyi, bir kelimenin yayılma hızına ve söylenen kelimenin yapması muhtemel etkilere karşılık gelir. Musk, twitter üzerinde sadece “Ethereum” kelimesini paylaştı ve tweetinin gücü hemen ETH piyasa fiyatında etkisini gösterdi.

Elon Musk tarafından tweetlenen basit kelime 107.000 beğeni, 9200 retweet, ve 4800 üzerinde yorum topladı.

Bu arada, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Musk’un twitter’daki görevine hızlı bir şekilde cevap vererek onu bu yılın başlarında tutması planlanan Ethereum Devcon’a davet etti. Buterin, teknoloji devinin tweetinin ETH piyasa fiyatı üzerinde yapacağı ve daveti tetikleyebilecek etkilerini biliyor gibiydi. Aslında, şifreleme para biriminin piyasa fiyatı 7 güne yükseldi, çünkü tek bir kelime ile, fiyattaki düşüşünden kurtuldu.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz