single-image

Bitcoin 10.000 Dolar Üzerinde Tutunabilecek mi

Bitcoin fiyatı, şu anda konsolidasyon olarak kabul edilen bir hareketle 10.000 Dolar seviyesinin altına bir kez daha düştü ve tekrar yükseldi ancak bu durum düşüş eğilimine girebilir.

En son Bitcoin rallisi Bildiğiniz gibi 19 Haziran’da başladı ve bir ay içinde lider kripto para biriminin 26 Haziran’da 13.880 Dolar ‘dan işlem görmesi ve ardından, 17 Temmuz’un 9.050 Dolar ’a düştüğünü heyecan verici bir fiyat hareketi yaşandı.
Sonraki destek seviyeleri 9.600 Dolar , 9.300 Dolar ve 9.000 Dolar olarak belirtiliyor. Birkaç işaret, Bitcoin ve kripto pazarları için 11.000 Dolar seviyesinde açıkça bir reddetmenin ardından düşüş eğilimine işaret ediyor. Bir çok işaret BTC’nin “satış düzeninde” olduğunu gösteriyor.

Fiyat ve hacim analizi, fiyatın 8,500 ABD doları kadar düşebileceğini göstermektedir. Düşüş momentumunun arkasında çeşitli nedenler olabilir, ancak Hindistan’ın kripto para birimleri üzerindeki olası yasakları herkesin gözünde. Bu arada, Hindistan hükümetinin dün yayınladığı bir öneri raporunda doğrulandığı üzere, ülkenin olası yasağı karşısında güçlü sesler artıyor .

Yatırımcı Tim Draper kısa süre önce haberlere karşı çok tutkulu bir tweet attı, şu anda yasağın halen tartışmalı olmasına rağmen bazı kripto para birimlerinin yasaklanamayacağını iddia ediyor. Ayrıca Binance CEO’su Changpeng Zhao , ‘ kripto para biriminin gelişmek için “herhangi bir ülkeye” bağlı olmadığını açıkladı . “Herhangi bir ülkeden bağımsız olarak kripto para birimi varlığını sürdürecek. Bitcoin’i yasaklamaya çalışan çoğu ülke vatandaşlarının kripto para birimini daha fazla istemelerine neden oluyor ”dedi.

Genel görünüm yükseliş onayı için fiyatı 12.000 dolara ulaşması gerekli görünüyor. Şu sıralar Bitcoin fiyatı 10.000 doların üzerinde, 10.050 dolar ile 10.147 dolar arasında işlem görüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz