single-image

Bitcoin SV En İyi 10 Paradan Birisi Oldu

Henüz İki haftadan daha eski olmayan Bitcoin SV (BSV), Bitcoin Cash (BCH)’den çatallanmıştı, piyasa değeri en büyük 10 kripto para biriminden en popüler kripto paralardan olan Monero’yu aşağıya itti. Şu anda 10 en büyük kripto para arasındaki yerini almış durumda.

BSV , daha önce en büyük BCH madencilik havuzu ve BSV’nin baş destekçisi olan CoinGeek’in, resmen savaşın sona ermesi için çağrıda bulunmasına kadar kalıcı bir bölünmeye direniyordu .

Savaşın bitiminden sonra, Bitcoin ABC, çoğu yerde Bitcoin Cash ticker’ını korurken, Faketoshi olarak adlandırılan, ünlü Craig Wright tarafından desteklenen BSV, ayrı bir kripto para birimi olarak kabul edildi. Birincisi hala piyasa kapitizasyonuna göre 4. en büyük kripto para birimi iken, ikincisi ise inmeden önce Litecoin , Cardano ve Monero’nun üst sıralarında yer aldı .

BSV ,Bir yıldan uzun bir süre önce Bitcoin’den gelen çatalından sadece birkaç gün sonra, BCH, Ağustos 2017’de ilk 5 kripto para arasına giren ve hala orada olan Bitcoin Cash’in kendisini taklit ediyor: .

BCH ve BSV’nin piyasa kapitalizasyonundaki fark 1.3 milyar dolar civarında BSV’nin pazarın geri kalanına göre nispeten yukarı yönlü bir eğimde olduğu ve son birkaç günde iki kattan fazla bir artış göstermesi nedeniyle biraz dengelenmiş olduğu söylenebilir.

Ayrıca, Bitcoin ABC’nin 24 saatlik hacmi 280 milyon USD, Bitcoin SV ise 490 milyon dolar.

Bir diğer önemli gelişme ise Coinbase , yaptığı durusunda, “BSV’yi gelecek yakın bir tarihte çekmelerine izin vermeyi planlıyoruz ” dedi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz