single-image

Samsung, Galaxy Akıllı Telefonları İçin Bitcoin Desteğini Başlatıyor

Samsung, blok zinciri destekli akıllı telefonlarında Bitcoin (BTC) için destek sunuyor. Güney Koreli şirketin Bitcoin işlevselliği ekleme kararı, Mart 2019’da Galaxy S10 akıllı telefonun piyasaya sürülmesinden birkaç ay sonra geliyor. Bitcoin desteği, Samsung’un yazılım geliştirme setinin (SDK) beta sürümünde mevcut. Elektronik devi Blockchain Keystore , kullanıcıların benzersiz blockchain adresleri yaratarak şifreli para birimlerini akıllı telefonlarına doğrudan saklamalarına izin veriyor.

Kullanıcı hesaplarına ait özel anahtarlar güvenli bir yerleşim bölgesinde bulunacak ve farklı uygulamalar Keystore ile etkileşime girerek kullanıcıların telefonlarında kripto işlemleri yapmalarını sağlayacaktır.

Samsung’un geliştirici notlarına göre, Android cihazlar kripto adreslerini Blockchain Anahtar Deposuna bağlayabilir, işlemleri imzalayabilir ve Anahtar Deposu durumunu kontrol edebilir. Ancak, halen geliştirilme aşamasında olduğu için yazılım mühendisleri SDK’ya yalnızca bir başvuru süreci yoluyla erişebilir.

“Samsung Blockchain SDK’nın resmi sürümü 2019 sonuna kadar açıklanacak. Bu arada, geliştiriciler Samsung Blockchain SDK’nın beta sürümünü kullanmak için bir ortaklık talep edebilirler.”

Samsung’un akıllı telefonlarındaki blok zinciri ile ilgili özellikler ABD, Kanada, Almanya, İspanya, İsviçre, İngiltere ve Güney Kore dahil olmak üzere sınırlı sayıda bölgede bulunmaktadır.

Anahtar deposu şu anda 17 DApp listeliyor ve firma Ethereum protokolüne dayanan kendi blok zincirini geliştiriyor. Koreli cep telefonu üreticisi de bildirildi kendi kripto belirteci üzerinde çalışıyor.

Keysco’yu desteklemenin yanı sıra, Keystore, S10e, S10, S10 + ve S10 5G dahil olmak üzere birçok Samsung telefonunda Ether ve ERC-20 uyumlu belirteçlerle işlem yapmaya izin veriyor. Seul merkezli firmanın Note10 ve Note10 + cihazları ayrıca Ether ve BTC işlevselliğini de destekliyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz