single-image

Ethereum (ETH) Üç Noktalı Varlık ve Sağlam Para

Ethereum şimdiye kadar geliştirilen en kritik blok zincirlerden biridir. Ethereum, dünyanın dikkatini kripto para birimlerinden temel teknolojisine, blok zincirine kaydırdı. Bununla birlikte, blok zinciri yine de birçok zorlukla karşılaştı, ancak meraklıları Ethereum’un (ETH) sağlam bir para olarak nitelendirildiğine inanıyorlar.

Tarih boyunca, farklı para modelleri vardı. Sonuncusu altındır standart olmuştur. Bir şey olmazsa, merkez bankalarından kesirli rezerv politikaları nedeniyle sağlam para elde edilmesi zor olmuştur. Bu politikalar endemik küresel enflasyona yol açmıştır. Seçkin iktisatçı ve filozof FA Hayek, 1984 yılında, tek sağlam paranın devlet kontrolünden arındırılmış kabul edilen bir para birimi olduğunu söyledi.
Paranın Kökenleri’ne göre , sağlam para bir değer deposu olması gerekir. Ek olarak, bir değişim aracı olarak işlev görmeli ve zaman içindeki değerini korur. Bu para şekli zor, ölçeklenebilir ve bölünebilir. Kolay paranın arzı kolayca genişletilebilir ve bu da etkisiz bir değer deposu haline gelir. Altın, nadir olması nedeniyle zor bir paradır. Bununla birlikte, bu ideal nakit biçiminin bir özelliği üzerine eksiklikten kolayca bölünemez.

Ethereum, ICO döneminde değerleri 9.50 Dolar ‘dan 1.500 Dolar ‘ a yükselen bir devrim olarak başladı. Bu yıl başlarında değerlerinin 80 Dolar işaretinin altına düştüğünü gördü. Bu hareketler, ETH’lerini ICO’ları için kullanan, fiat veya stablecoin için satmış ve aldatmaca projelerinde düzenleyici çökertme tarafından daha da kötüleşen girişimler olarak ortaya çıkmıştır . ETH fiyatları düştükçe, başlangıçlar ETH’yi giderek daha fazla sattı.

2018’de, ETH arzı tüm zamanların en yüksek ve artan düzenlemeleriydi ve ICO’ların incelenmesi, belirteç talebini daha da azalttı. Bir çok yazıda Ethereum’un öldüğünü ilan etmeye başlandı. Bununla birlikte, önde gelen dApp blok zinciri o zamandan beri olgunlaştı.

Ethereum (ETH) Üçlü Nokta Varlığı
2017’nin büyük ICO-manyasının tersine, daha çok yönetmelikle uyumlu ICOS üreten uygulanabilir piyasa projeleri var. Ethereum, aynı zamanda enerji tasarruflu ve ölçeklenebilir bir kazık sistemi kanıtı üzerinde çalışan Ethereum 2.0’a da geçiş yapacak. Bu canlandırılmış Ethereum sadece enerji kullanımını azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda daha hızlı, daha ucuz ve daha verimli olacak.

Bu nedenle, eter (ETH) değerinin, geliştiricilerin bu misyona girerken artması beklenmektedir. ETH’nin değeri, sadece ondan önemli bir ekonomik ağın rezerv para birimi olarak değil aynı zamanda üçlü puan varlığı olarak da hareket edecektir. Ryan Sean Adams bu kavramı şöyle açıklıyor:

“Bir belirleyici sözleşmeye yatırıldığında, Ethereum, bir USD gibi bir sermaye varlığı gibi davranır – bahisli Ethereum, Ethereum ekonomisini koruyan Ether cinsinden bir getiri sağlar.”

İkincisi, ETH Ethereum ekonomisinde gaz öder ve içindeki fayda cazip olacaktır, bu da daha sonra fiyatları daha da yükselterek talep çeker. Sonuç olarak, Ethereum ekonomisi olgunlaştıkça, ETH’nin talebi keskin bir şekilde artacaktır.

Üçüncüsü, “Teminatlı bir kredide kilitlendiğinde veya faiz için borç verdiğinde veya bir tasarruf hesabında saklandığında, Ether, USD gibi para gibi davranır – Ethereum ekonomisi büyüklük ve etkide arttıkça ve Ethereum artan oranda para olarak kullanıldığında, Ethereum para primi de artar.”

DAO , DeFi uygulamaları ve Maker CDP’lerin teminatında bir çok ETH kilitleniyor . ETH enflasyonu sonuçta düşüyor. Konstantinopolis’in ‘ın EIP-1234 yükseltme ayrıca ETH enflasyonu azaltma, üçten ikiye blok ödülünü indiriyor. Bu nedenle ETH arzı, zaman içinde azalacak, arzı sınırlandıracak, gerçek sağlam paraların özelliklerini üstlenecek.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz