single-image

Bosch Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarında Ethereum Blokzincirini Kullanacak

Bosch geçtiğimiz günlerde Almanya’nın dört bir yanındaki araç şarj istasyonlarını iyileştirmek için Ethereum ile ortaklığını duyurdu. Bu ortaklığın amacı istasyonu blockchain teknolojisine dahil etmek ve akıllı sözleşmeler kullanan araba şarj istasyonları yapmaktır. Bosch henüz nihai kararını vermedi . Bosch ayrıca blockchain teknolojisi ile desteklenen araç şarj istasyonlarının arketiplerini test etmek için EnBW ile işbirliği yaptı.

Bosch, önde gelen Alman mühendislik ve teknoloji şirketi olan Robert Bosch’un bir alt bölümü haline geldi. Bosch yetkilileri, bu ürünün üretiminin arkasındaki motivasyonun, müşteriyi mutlu etmek olduğunu belirterek ürün hakkında bazı açıklamalar yaptı. Asıl amaç, daha fazla müşteri dostu olmak için gereken tüm süreçleri aydınlatmak. Bu şekilde, müşterinin platformda ihtiyaç duyduğu şeyi özelleştirmesini ve bunun sonucunda şirket ile örnek bir deneyime sahip olmasını sağlayacaktır. İşlem yapma, rezervasyon ve ödemeler gibi tüm işlemler blockchain teknolojisinde otomatikleştirilmiştir. Müşteri, şarj istasyonları için de kişiselleştirilmiş öneriler alabilecektir.

Bosch’un resmi web sitesinde Ethereum dahil çeşitli projelere yardım sağladığını belirtti. Bosch’un sisteminde, otomatik olarak şarj oluyor ve araç puanlarını ödüyor. Ayrıca bu Ethereum’un ilk kez böyle bir şirketle işbirliği yapması değildir. Daha önce Ethereum, Innogy Innovation Hub ile ortaklık kurdu. Innogy Innovation Hub, RWE’nin bir alt bölümüdür ve Almanya’nın dört bir yanındaki binden fazla araç şarj istasyonuna sahiptir. Bu araç şarj istasyonlarının tümü, Ethereum’un blok zinciri teknolojisi ile çalıştırılıyor. Ethereum’un blok zinciri teknolojisi, bunun dışında birçok yerde kullanılıyor. Ethereum’un blok zinciri teknolojisi de Siemens tarafından araştırılmaktadır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz