single-image

Ethereum (ETH) Piyasa Baskınlığı 2.5 Yılın En Düşük Seviyesinde

Son haftalarda bitcoin’in kripto piyasalarına hükmettiğine dair hiçbir tartışma yoktur. Ancak, pazar payındaki bu yükselişi, düşüş eğilimli tüccarlar tarafından eleştirilmeye devam eden Ethereum da dahil olmak üzere birçok yüksek tavanlı kripto varlığının zararına olmaktadır.

Piyasa kapitalizasyonu ile dünyanın en büyük ikinci kripto varlığı, fiyat açısından son zamanlarda iyi durumda değildi. Ethereum, kısa bir süre sonunda 240 Dolar ‘a yükselen bir haftalık kayıpların ardından bugün % 7.5 daha azaldı. Dün 225 Dolar’ın üzerinde destek alım satımından ETH, bugünkü psikolojik 200 Dolar ‘lık fiyatın kenarına doğru yaklaşmış ve bugün 210 Dolar ‘ın altına kadar düştü.

Aynı zamanda dik bir düzeltme yaşayan EOS dışında, Haziran ortasındaki büyük yüksekliğinin 350 Dolar ‘ın üzerinde olduğu ETH, mevcut değerlere göre % 40 değer kaybetti. Nispeten, bitcoin 2019 yüksekliğinden sadece % 15 kaybettiğini söyleyebiliriz.

Biraz daha geriye giden Coinmarketcap.com çizelgeleri , Ethereum pazar payının Şubat 2017’den bu yana bu kadar düşük olmadığını bildirdi. Bu, aynı yılın yazında başlayan büyük altcoin koşusundan ve ardından gelen ICO patlamasından önceydi . En yakın iki kripto varlığı, Haziran 2017’de, BTC fiyatı % 40’ın altına düşerken, Ethereum % 33’ün biraz üzerindeydi.

Ethereum fiyatlarındaki ve pazar payındaki bu düşüş, BTC’nin bugün % 71’i düşürmesiyle, bitcoin’i hakimiyet açısından iki yılın en yüksek seviyesine getirdi. Bitcoin şimdi kripto piyasasına, Aralık 2017’de varlığın tüm zamanların en yüksek fiyatına çıktığı zamanki işaretleri gösteriyor.

Ethereum, sadece fiyat ve pazar payı bakımından düşmekle kalmadı, aynı zamanda Skew Markets verilerine göre, gerçekleşen hacim dört ayın en düşük noktasında.

Şu anda Ethereum (ETH) hacmi şu anda 7 milyar dolar civarında. Bu yılın en yüksek seviyesi, bir yıldan uzun bir süredir yapılan ilk altcoin yükselişi Mayıs ayı ortalarında 18 milyar doları aştı. Ethereum pazar payı da Mayıs ayı başlarında olduğu gibi 20 milyar dolara döndüğü için çok hızlı olarak düşüyor.

Bunların hiçbiri Ethereum sahipleri için iyi bir okuma yapmıyor, ancak geçmişte gördüğümüz gibi bu kripto varlığı, altcoin pazarları için bir şeyler topladığında ilk toparlananlardan biri olmuştur.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz