single-image

Ethereum (ETH) Fiyatı Cumadan Bu Yana Yükseliyor

En büyük ikinci kripto para birimi olan ve bitcoin’e karşı bir numaralı rakip denilebilecek Ethereum’un fiyatı yükseliyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde 200 doları geçmesi bekleniyor.

Ethereum son zamanlarda büyük zorluklar yaşıyor ve EOS TRON gibi rakipleriyle karşılaştırıldığında şimdi “eski” bir kripto para olduğu için “bitcoin durumuna” giriyor. BTC’nin bu yıl güçlü bir büyüme kaydettiği ve ilk olarak Nisan ayında 5.000 ABD dolarına ulaşan ve o zamandan bu yana fiyatını iki katına çıkaran bir azınlık meselesi. Karşılaştırma yaparsak, Ethereum 2019’un çoğu için 100 dolar ve üzerindeki seviye anlam ifade ediyor ve bitcoin’den ve hatta diğer altcoinden daha az coşku yaşadı.

Ancak, o zamandan beri, bu kötü şansın bir kısmını tersine çevirmeyi ve kendisini yalnızca geçen Cuma gününden bu yana %7 den fazla artan bir “büyüme dönemine” geçirmeyi başardı. Kripto para birim başına yaklaşık 194 Dolar dan işlem görüyor ve yaklaşık 21 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Birçok analist, bu ani rallyin bitcoin ve kripto pazarının geri kalanı için de iyi olabileceğini tahmin ediyor.

Fiyattaki ani yükseliş, geçen hafta İsrail’in Tel Aviv kentinde düzenlenen Ethereal Konferansına atfediliyor. Ethereum Vitalik Buterin’in , kripto paranın “mahremiyette güçlü bir ilerleme” ve merkezileşmemiş finansman yaşadığını belirtti. Buna ek olarak, belirteç önümüzdeki aylarda Ethereum 2.0 olarak bilinen olası bir risk algoritması kanıtına geçmeyi planlıyor.

Bu, Buterin’in Ethereum’un geç kaldığı zamandan beri çıldırtıcı olduğunu söylediği ölçeklenebilirlik hakkındaki son yorumları dikkate alındığında ilginçtir . Blockchain girişimcisi, Ethereum’un akıllı kontrat kapasitelerinin, yeni madeni para ve uygulamalar inşa etmek için onu en popüler blok zinciri ağlarından biri haline getirmesine rağmen, çizdiği girişimlerin ve müşterilerin miktarının uzun vadede zarar verdiğini belirtti. Ethereum şimdi çok doymuş bir ağ ve sonuç olarak, Buterin “artık ölçeklenebilir” olmadığını söylüyor.

Ölçeklenebilirlik büyük bir tıkanıklık çünkü Ethereum blockchain neredeyse dolu. Eğer daha büyük bir kuruluşsanız, hesap, katılırsak, sadece son derece dolu olmayacak, aynı zamanda işlem alanı için herkesle rekabet edeceğimizdir … İnsanların birleşmesini engelleme baskısı var, ancak ölçeklenebilirlikte gelişmeler var Bunu iyileştirmede çok şey yapabilir.

Şirket, TRON gibi blok zincir ağlardan artan rekabet yaşamaya başlarken, 2.0’a geçmenin Ethereum’u bir numaralı konumuna geri koyacağından ve merkezi olmayan uygulamalar için ana ağ olarak tutacağından emin olduğunu belirtti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz