single-image

Ethereum (ETH) Fiyat Tahmin ve Analizi 24/02

Ethereum , bu yıl yaklaşık % 130 kadar yükseliş gördü. Bununla birlikte, önemli yükseliş trendi 15 Şubat’ta tükenmeye başladı.

Geçtiğimiz hafta görülen düşük seviyeler, Ethereum belirli bir aralıkta sıkışmasına sebep oldu. Sıkışmaları genellikle yüksek oynaklık dönemleri takip eder. Sıkışıklık ne kadar uzun süre olursa, güçlü bir kopma olasılığı o kadar yüksek olur.

ETH’nin eğiliminin hangi yönde ortaya çıkacağını belirleyememesi nedeniyle belirli bir ticaret bölgesi oluşmamıştır. Bu işlem aralığı 249 Dolar destek seviyesi ve 285 Dolar direnç seviyesi ile tanımlanır.

Sıkıştığı bu bölgenin altından veya üstünden bir koparma, Ethereum’un daha sert bir düşüşe mi yoksa yükseliş eğiliminin devamına mı bağlı olduğunu belirlemek için anahtar olacaktır.

Ethereum’un satış baskısı altındaki 249 dolarlık destek seviyesinin altına düşmesine izin veren bir düşüş , yatırımcılar arasında bir satış dalgasını tetikleyebilir. Ardından Ethereum daha aşağıdaki diğer destek seviyelerine düşebilir.

Bu destek seviyeleri sırasıyla 222 Dolar 202 Dolar ve 182 Dolar’dır. Diğer yandan, eğer boğalar ETH fiyatını 285 Dolar direnç seviyesinin üzerine çıkarabilirse, yatırımcılar muhtemelen daha yükseklere taşıyacak bir FOMO oluşturacaktır. Yukarı yöndeki yükseliş direnç seviyeleri sırasıyla, 334 Dolar , 358 Dolar ve 393 Dolar seviyelerinde önemli dirençlerle karşılaşabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz