single-image

Ethereum (ETH) 2019 Yıla Bakış

Ethereum’un 2019’da 1.000 ABD Dolarına ulaşması mümkün mü ? Şimdi kripto uzmanlarından Ethereum fiyat 2019 tahminine bakalım . Ancak, Ethereum geleceğine bir göz atmadan önce , geçmişini analiz etmek gerekli, örneğin 2018’deki ETH fiyat performansı gibi.
ÖNCELİKLE Burada ifade edilen düşünceler yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. Her yatırım ve tüm alım satımlar risk içerir, bu yüzden karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız bir para yatırmanızı önermiyoruz.

Ethereum fiyatı neden 2018’de düştü?
Oldukça olumlu Ethereum fiyatlara rağmen, kripto para birimi değeri tüccarların beklentilerine cevap vermedi. Ethereum için 2018 adeta kayıp yıl oldu.

Düşüş eğilimi
Büyük miktarda kripto para fiyatı düşüşünün ana açıklaması, etkilenen genel düşüş piyasasıdır
Başta Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash ve Ripple gibi en büyük kripto para birimleri büyük kayıplar yaşadı.

Piyasa neden düşüşe geçti? En açık neden, Bitcoin ETF’lerin SEC tarafından desteklenmemesidir. Money Morning Cryptocurrency Uzmanı David Zeiler, “Kripto yatırımcıları ETF’nin daha fazla para çekeceğini umuyor” dedi. ETF’ler büyük yatırımcılara yeni fırsatlar açacak ve piyasayı dengeleyecek.
Ancak SEC, Bitcoin ETF’leri onaylamadığından, kripto yatırımcıları coşkularını kaybetti ve bir umutsuzluğa kapıldı. Kripto para piyasası belkide gereğinden fazla ETF onayına kilitlenmişti, gerçekleşmedi ve sonuç olarak, nakit çıkışını tetikledi.

Yaşanan Hack olayları Ethereum 2018 tahmininin başarısız olmasının bir başka nedeni de büyük hackleme. Her ne kadar kripto sahipleri kripto para birimi güvenliği uygulamalarından haberdar olsalar da, bilgisayar korsanları zor kazanılmış kripto paraları çalmanın yeni yollarını keşfetti. CCN.com istatistiklerine göre, Temmuz 2018’e kadar siber suçlular kripto borsalarından neredeyse 731 milyon dolar değerinde kripto çaldılar.

Geride bıraktığımı yılın 24 Ağustos 2018’de bilgisayar korsanları, DNS saldırısı gerçekleştirerek MyEtherWallet hesaplarından 150.000 dolar değerinde Ethereum çaldılar. Çinli internet güvenlik firması Qihoo 360 Netlab’a göre, bilgisayar korsanları kötü yapılandırılmış Ethereum madencilik ekipmanları, havuzları ve üçüncü taraf uygulamalardan 20 milyon dolar değerinde Ethereum çaldılar. Şirketteki uzmanlar, siber saldırıların internetteki güvenli olmayan Ethereum düğümlerini hedef aldığını söylüyor.

Karşı reaksiyon olarak fiyat düşüşü ,Cinnober’de bir kripto para birimi uzmanı olan Eric Wall’a göre, geçtiğimiz yıl milyonlarca ETH’yi geçen senede dolar yapan blok zincir bazlı Ethereum projeleri , büyük küresel borsalar üzerindeki etkiyi tetiklemek için para birimini kullandı. Bu nedenle, Ethereum fiyatının buna bağlı olarak düşmesi çok sürpriz olmamalıdır olacaktır.

Bu durum uzmanların Eth tahminleri arasındaydı bir kısmı rekor fiyat artışının ardından pazarın soğumaya ihtiyacı olduğunu iddia etti. Ocak 2017 – Ocak 2018 arasındaki dönemde, Ethereum fiyatı Bitcoin’den bile daha iyi bir performans gösterdi BTC % 1.364 oranında artarken, Ethereum % 9.370 oranında arttı. Erken dönemdeki kripto yatırımcıları zenginliklerini büyük ölçüde sağladılar ardından paraya döndüler.

Şimdi fiyatlar aşağıya döndüğünde, yatırımcılar merak ediyor, Ethereum fiyat tahmini 2019 nedir? Şu anki 150 -250 Dolar arasından Ethereum satın almanız size kazanç sağlar mı?

1. Ethereum, dApp’lerin gelişimi için birincil blok zinciri olarak kalır. Sadece akıllı sözleşmeler yapmakla kalmıyor, aynı zamanda her gün ortaya çıkan ademi merkeziyetçi yazılım çözümleri için de araçlar sunuyor. Akıllı sözleşmeler özelliği artıyor ve bu teknoloji de devletler tarafından destekleniyor.

2. Birçok ICO da Ethereum platformu kullanıyor, bu da Ethereum’un gelecekteki fiyatının yükselmesi gerektiği anlamına geliyor.

3. Ethereum, bazı ilk 500 şirketleri tarafından desteklenmektedir ve finansal kuruluşlar tarafından dahil edilmektedir. Bu faktör, ETH fiyat tahmininin olumlu olma ihtimalini arttırmaktadır.

Şu anda yapılan yatırımlar spekülatif olacaktır, bugün biraz Eth satın alırsanız,belkide bir sonraki yıl çok büyük karların tadını çıkarabilirsiniz . Fakat yatırım getiriniz ne kadar büyük olabilir?

Aslında, birçok kripto uzmanı Ethereum’un 2019’da yukarı çıkacağını düşünüyor.
Bu tahminlerin geneline bakınca,% 100 yatırım getirisi kazanmak doğal bir şey olacaktır. Başka olası senaryolar da va. İşte birkaç ünlü kripto meraklılarından Ethereum tahmini.

Joseph Raczynski (Joe Technologist.com’un kurucusu), ETH değerinin yılda 1.200 ABD dolarına ulaşacağından emin. Ayrıca, ETH ağının en büyük kripto topluluğuna ve geliştirici ekibine sahip olduğunu ve Ethereum’un kavram kanıtının kurumsal katılımcılar arasında ortak olduğunu iddia ediyor.

Nigel Green (deVere grubunun CEO’su) çok iyimserdir: Ethereum’un gelecekteki fiyatının 2019’a kadar 2.500 ABD dolarına ulaşabileceğini düşünüyor. ETH kullanan platformların büyümesi, dijital para birimleri ve akıllı talep artışının da dahil olduğu üç neden var. sözleşmeler ve bulut hesaplamaların yerelleştirilmesi.

Ian McLeod (Thomas Crown Art’ın teknoloji uzmanı) daha az iyimser. Ethereum fiyat tahminine göre, varlık 2019’da 500 ABD dolarına yükselecek, ancak dev ekibi yeni çarpıcı başarılara ulaşmış olabilir. BTC’nin kripto pazar payının % 50’sini ETH’ye yaklaşık 5 yıl içinde kaybedeceğini tahmin ediyor.

Tom Lee (Fundstrat Global Advisors araştırma başkanı), Ethereum’un geçen yılki kritik kayıplardan sonra iyileşeceğini ve 1.900 ABD dolarına değerine ulaşacağını düşünüyor.

Craig Cobb (TraderCobb.com’un kurucusu), Ethereum’un maliyetinin 2019’un sonunda 240 ABD dolarına ulaşacağını belirtiyor.

Trading Beasts’in Ethereum fiyat tahmini 2019 sonunda 908 dolar, ancak ortalama değer 650 dolar seviyesinde kalabilir. Bu gerçekçi bir fikir gibi görünüyor.

Brian Schuster (Ark Capital LLC’nin kurucusu) büyük planlar yapıyor. Varlığın önümüzdeki 5 yıl içinde 100.000 ABD dolarına veya daha yüksek bir seviyeye ulaşabileceğine ve sonunda kripto ile altının yerini alabileceğine inanıyor.

Zaten akıllara durgunluk veren Ethereum’un yükselişine tanık olmuştuk, peki o zaman neden bu senaryo tekrarlansın? Coinswitch’in 2019 fiyat tahminlerine göre, 2019’da muazzam blok zincirleme projeleri sayesinde para birimi 1.400 dolara ulaşabiliyor. Ethereum akıllı sözleşmelerin uygulanması için bir numaralı blok zincir platformu olmaya devam ediyor. Ayrıca, bazı teknik gelişmeler var.

Söylentiye göre ETH’nin kurucu ortakları Vitalik Buterin ve Joseph Lubin, diğer mühendislerle yapılan akıllı sözleşmeler için depolama ücreti almayı düşünüyor.

Coinswitch’ten ETH fiyat tahmini ise oyuna giren bir diğer faktör gaz yakmaktır: Ethereum’da yapılan her işlem, az miktarda Ethereum yakılmasını bekleyebiliriz. Bu öneri dev toplumdan çoğunlukla olumlu tepki aldı. PoS ve gaz yakma sonuçları açık olacaktır ve ethereum fiyatı artacaktır.

Günümüzde Ethereum, ademi merkeziyetçi kontrol, dijital varlık depolaması, ademi merkeziyetçi değişim ve kumar gibi alanlarda çok fazla talep görüyor . Bu nedenle, temel Ethereum darboğazları (yüksek işlem maliyeti, düşük kullanıcı deneyimi) ortadan kalkar kaldırılmaz, değer artışının artmasını bekleyebiliriz çünkü daha yüksek bir talep seviyesi 1.000 Dolar değerini haklı çıkaracaktır.

Bununla birlikte, bazı uzmanlar Ethereum’un pozisyonlarını geri kazanacağını düşünmüyor.

Yüksek derecede yükselen bir Eth fiyat tahminine rağmen, Digital Capital Management’ın genel müdürü Tim Enneking, “ETH’yi tüm zamanların en yüksek seviyesinin % 40’ına kadar yükseltecek hiçbir sebebi yok” açıklamasını yaptı. Quartz’taki bir kripto gazeteci Matthew De Silva’ya göre, Ethereum 2018 yılında yaptığı tahminde fiyatının 179 dolara (gerçekten oldu) düşeceği tahminini yaptı, Ethereum doğal durumuna sıfıra yaklaşıyor.

Ethereum’un gelişimine katkıda bulunan birkaç faktör var:

1. Merkezi olmayan uygulamalar ve ICO’lar tarafından büyük miktarda Ethereum ve akıllı sözleşmelerin benimsenmesi.

2. Kaza kanıtı ve gaz yakma gibi yeni teknolojilerin tanıtılması.

3. Hükümetten ve finansal kuruluşlardan destek.

4. Boğa piyasası eğilimi.

Ethereum fiyat 2020 tahminine gelince, henüz karar vermek için çok erken: ertesi yıl başka bir rollercoaster olacağına ihtimal veriyor, bu yüzden her şeyin nerede biteceğini bilmiyoruz. Bu Ethereum fiyat tahmini gerçeğe yakın görünüyor, ancak 2019 yılı bitene kadar herhangi bir hüküm vermeyin. İniş ve çıkışlarla dolu olacağa benziyor. Muhtemelen, Ethereum Bitcoin’i piyasa değeri ile asla daha iyi performans göstermeyecektir, ancak Eth tahminleri hala olumludur, bu nedenle belkide 2019’da Ethereum (ETH) zenginliklerini yapma şansınız olabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz