single-image

Bitcoin Yine 8.000 Doların Altını Gördü

Kripto Para pazarında son 3 gün içinde önemli değişiklikler meydana geldi. İki gün önce Bitcoin bugün 8,200 doların üzerinde işlem görüyordu. Çoğu altcoin, BTC’nin fiyat hareketlerini takip etti. Bitcoin SV en büyük kazanan oldu, ancak bugün oranı % 8’den fazla düştü.
Bitcoindeki fiyat hareketi yani 200 dolar’dan keskin bir düşüşün ardından hafif bir geri dönüş yaşanarak yine 8.000 dolarlık seviyesinin çevresinde yeralıyor. BTC’nin Ekim sonuna kadar 8.000 dolar’dan fazla işlem yapamayacağı sonucuna varabilir.

Önde gelen altcoin, BTC’nin düşüşüne ayak uydurdu. Genelde olduğu gibi, altcoinler Bitcoin’e karşı daha değişkendir.

Ethereum, hayati destek seviyesini Ağustos ayının sonundan bu yana sıçrama noktası olan 165 doları yeniden test ediyor. Bu bölgeden yukarı doğru bir yükseliş, 200 dolar’lık güçlü direnç seviyesinden daha erken başlayan düzeltmeyi tamamladı.

İkinci en büyük kriptopara yükselişini sürdürmesi ve bir sonraki direnç seviyesini 200 dolar’da test etmesi bekleniyor. Ethereum şu sıralar 168 dolar seviyesinde işlem görüyor.

XRP, daha önce olduğu gibi diğer kripto paraların düşüşüne karşı yükselemedi. Geçen gün % 3,50 düşen ancak hafta boyunca neredeyse hiç değişmedi.
XRP, 14 Ekim’den bu yana yatay bir seyir izliyor. Bu kısa vadeli bir düşüşün bir işaretidir. İşlem hacmi endeksi gibi diğer göstergeler de fiyat düşüşü gösteriyor.
XRP pres anda 0.29 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz