single-image

Ethereum Ağındaki 20 milyon Dolarlık Tahvil 3 Aylık Faizini Tahakkuk Ettirdi

İspanyol bankacılık devi Santander, Ethereum blockchain bir tahvil ihracı gerçekleştirdi. Santander, Ethereum ağında 20 milyon dolarlık bir tahvil ihraç etti. Banka, bu yılın başlarında yayınladığı blok zincir bazlı tahvillerin erken geri ödemesini işleme koydu. Ethereum blok zincirinin menkul kıymet ihracına güç sağlamak ve tüm bir döngü boyunca onu desteklemek için kullanılabileceğini kanıtladı.

Santander’dan John Whelan Salı günü Twitter’da haberi duyurdu . Şirketin, bir ay önce vermiş olduğu blok zinciri tahvillerinin “erken ödeme” gerçekleştirdiğini ortaya koydu. Ardından, başarılı testin güvenlik borçlarının “tam yaşam döngüsü” boyunca halka açık bir blok zinciri üzerinden yönetilebileceğini belirtti. John Whelan ayrıca, Ethereum ağı için büyük bir konsorsiyum olan Enterprise Ethereum Alliance’daki (AÇA) yönetim kurulu başkanıdır. Whelan, işlemi doğrulayan EtherScan’a dayanarak işlemi doğruladı. Whelan hem ihraç eden cüzdan hem de yatırımcı cüzdanı hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

İlk eylül ayında gerçekleşen tahvil, ilk alım satımı yapıldığı zaman dünyanın en büyük akıllı sözleşme platformu için büyük bir haberdi.

Şimdi, Santander’in tahvilinde bir güncelleme var – Balina Uyarısı (@whale_alert) tarafından bildirildiği gibi ilk üç aylık döneme ilgi için 99.000 Dolar tahakkuk etti .

Santander’den kısa süre sonra Asya’da bir ticari banka izledi. Çin Merkez Bankası, yaklaşık 3 milyar dolar değerinde blockchain bazlı tahvil ihraç etti. Merkez Bankası’nın dijital para biriminin piyasaya sunulmasından önce bankanın ülkenin blokaj kabulünü arttırma hedefiyle harekete geçmesi.

Ayrıca Dünya Bankası’nın Ethereum ağı destekli bir tahvil sattıktan sonra 34 milyon dolar topladığını bildirdi . Satış, Avustralya Federal Bankası (CBA), RBC Sermaye Piyasası (RBC) ve TD Menkul Değerler (TD) tarafından gerçekleştirildi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz