single-image

Dünyanın En Büyük Madencilik Tesisi Teksas’ta Açılacak

ABD Teksas eyaletinde dünyanın en büyük Bitcoin maden tesisinin inşa edildiğini ve halihazırda devasa maden tesislerinin bunun yanında küçük kalacağı açıklandı . Yeni madencilik tesisinin başlangıçta 300 megawattın üzerinde güç kullanımına sahip olması planlanıyor, ancak sonunda, tesisin tamamı devreye alındığında gelecekte bir dev olarak 1 gigawatt’a kadar enerji tüketimi yapacağı bildirildi.

Çin’deki devasa Bitcoin madencilik merkezleri dünyanın dikkatini çekmiş olsa da, ilginç bir şekilde şimdiye kadar yapılmış en büyük madencilik çiftliğinin evi olacak olan yer Teksas . Şu anda, en büyük kripto para birimi madencilik çiftliklerinin hemen hepsi ucuz güç ve madencilerin devlet kolaylaştırmalarından dolayı Çin’de bulunuyor. Ancak, ABD madenciler için de kazançlı bir yer haline geldiğinden, gelecekte bu durum değişebilir.

Bitcoin madenciliğinde yer alan başlıca Çin şirketi olan Bitmain, Whinstone ABD-Kuzey Bitcoin girişimi için şu anda önerilen mekandan sadece birkaç mil uzakta 50 megawatt’lık bir madencilik çiftliği kurdu. Bu şirketleri belirli bir çevrede tesis kurmaya iten şey henüz belli değil. Ucuz elektrikten devletten vergi muafiyetine kadar her şey olabilir. Madencilik genellikle İzlanda, Kanada ve Çin’deki gibi daha soğuk iklim olan yerler tercih edilmesine karşın, şimdi bu durumda Teksas çiftlikleri ile bu tercihler değişecek gibi görünmekte.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz