single-image

Coinbase Borsada Listeleniyor ve Bitcoin 63.000 Dolar Seviyesinde

Nisan ayı hızlı başlamış önce altcoinlerde büyük hareketler görülmüştü ve Bitcoin nispeten yatay bir seyir izlemekteydi. Geçen hafta çıkan haberler ile Bitcoin’de hareket başladı, özellikle Coinbase’in Newyork borsasında listelenmesi ve işlem yapmaya başlaması haberi sonrası yukarı yönlü yükseliş sinyalleri vermişti.
Borsada Coinbase işlemlere 14 Nisan günü başlayacaktır. Borsa da bir kripto para platformunun halka açık olarak işlem görmeye başlaması , tüm kripto para dünyası için dönüm noktasında bir olaydır. Bitcoin ve altcoinler genel olarak dün nispeten yatay seyir yapmalarına rağmen, bugün erken saatlerde hareketlenme başlamıştır. Lider kripto para Bitcoin güne 60.000 dolar seviyeleri ile başlamış ve hızla 61.000 dolar ve ardından 62.000 dolar seviyelerini hızla geçmiştir. Ardından Fiyat küçük geri çekilmeler yaşansa da yeniden yukarı yön alan Lider kripto para Bitcoin öğlen saatlerinde 63.200 dolar seviyesine kadar dokunmuştur. Bu seviye yeni tüm zamanların en yüksek fiyatı olmuştur. Bu sırada iki numaralı kripto para ETH 2.200 dolar seviyesini geçerek bir tüm zamanların en yüksek seviyesini yakalamış görünüyor.
Bir uzaman bu konuda yorum yaparak coinbase’in Newyork borsasında listenmesinin “Sektörümüzdeki güveni ve şeffaflığı artıracak.Sektörde hala biraz güvensizlik var ve bence bu büyüklükte bir şirketin halka açık olması birçok insanın bunun sadece ciddiye alınması gereken bir varlık sınıfı değil, aynı zamanda ciddiye alınması gereken bir iş olduğunu anlamasına yardımcı olacak.” yorumunda bulunuyor.
Yıl başından beri lider kripto para bitcoin’in benimsenmesi açısından bir çok olumlu haber vardı özellikle Teslanın kasasında bitcoin bulundurması ve bitcoin kullanarak araç satışına başlaması haberi , visa ve paypal gibi kurumların kripto para kullanımına başlamaları. Ayrıca korona virüs sonrası başlayan teşvik paketleri ile sürülen milyarlarca dolar sonrası oluşan enflasyona karşı insanların koruma varlıklarına yönelmeleri. Diğer yandan ünlü yatırım bankalarının büyük yatırımcı müşterileri için artık kripto para ürünlerini sunmayı planlamaları gibi bir çok haber zirveye giden basamaklar olmakta.
Bitcoin’in yolculuğunun henüz bitmediğini görüyoruz, tabiki kripto paralar özelliklerinden dolayı yüksek akışkanlık sahibidir, zirvelerin ardından düşüler olabilmektedir. Yinede bitcoin bugün 63.000 dolarlık bir seviyeyi geçmiştir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz