single-image

Çin Kripto Paraya Dönüş mü Yapıyor ?

Çok uzun sürdü, fakat bazı akıllı Çin kripto severler Merkez Bankasının ablukası ile geçmek için bir yol bulmuş olabilirler.

Çin borsası FatBTC, geçtiğimiz 24 saat içerisinde 140 milyon Dolar değerindeki BTC / CNY işleminin üstesinden geldi ve ETH / CNY için 60 milyon Dolar değerinde işlem yaparak ciddi bir arttı işlem gerçekleştirdi.

FatBTC’den bir temsilci, “FCNY’den CNY’ye USDT’den USD’ye gibi” diyor. “Bakiyeleri-FCNY’ye olarak yatırabilirsiniz.”

FatBTC, teknik olarak Meksika’nın yanındaki az bilinen bir Orta Amerika ülkesi olan Belize’dedir. Ancak Çinliler, borsada geçtiğimiz günlerde FatOTC’yi başlattı.

Bir yerlerde bir CNY banka hesabını güvenceye aldıkları anlaşılıyor. Bu yüzden Çin vatandaşları CNY’yi yatırabilir. Daha sonra, bir CNY yazan bir veritabanında bir numara bulundurmak yerine, bir FCNY belirteci alırlar.

Bu FCNY ile daha sonra borsada bitcoin, eth veya birçok kripto paradan birini satın alabilirler. CNY’yi kripto pazarına geri getirmenin oldukça doğrudan bir yolu.

FatBTC hakkında çok fazla şey tespit edemedik, ancak görünüşe göre bu 2014’ten beri faaliyet gösteriyor. Bazı problemler var, ancak bunlar temelde kültürel ya da zaman dilimi farklılıkları veya teknik bir aksaklıktan kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Elbette daha yüksek birini bulmaya çalışmış olabilirdik, ancak doğal olarak, Çin hükümeti tarafından Eylül 2017’de kripto borsalarını kapattıklarında alınan tedbirler göz önüne alındığında bu konu oldukça hassas.

Genel olarak, sahip olduğumuz sınırlı bilgiye dayanarak, Yuan’ın kriptoya geri döndüğünü ve neden dünyanın en büyük ikinci ekonomisindeki bazı yükselişlerden kaynaklanabileceğinin nedenini bulduğu görülüyor:

Şangay hisse senetleri, Ekim ve Aralık ayları arasında bir miktar korku sonrasında çok keskin bir V toparlanmasına benzeyen Aralık ayından bu yana % 20 arttı.

Kriptolar, USD de yaşanan güçlendirme nedeniyle yatırımlar için en kötü yıllardan biri olan 2018’in külfetini taşırken, hisse senetleri de merkez bankacılarının u dönüşü ile sonuçlanan zor bir yıl geçirdi .

Aralık ayından bu yana bitcoin ve çoğu kripto da arttı, BTC şu anda 4.000 Dolar seviyesinde . Bu, yatırımcıların tekrar ruh halini alma riskine girdiğini gösteriyor olabilir.

Enflasyon Çin’de her yerden daha fazla % 1.5’e düştü. Yuan, dolara karşı hafifçe güçlendi. Büyüme yaklaşık % 6,5. Ancak, faiz oranları % 4 ile nispeten yüksek.

Bu, dünyanın ikinci büyük ekonomisinde yatırım fırsatları için aç olan çok fazla para akıyor demektir. Bazıları muhtemelen Kripto paranın yolunu buluyor. Çin vatandaşlarına tekrar hoş geldiniz deniyor olabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz