single-image

Çin, Kripto Para Madenciliğini Yasadışı Bırakmaktan Vazgeçiyor

Son haftalarda Çin, kripto ve blok zincirleme teknolojileri konusunda yeni bir yaklaşım benimsemiş gibi görünüyor. Çin’deki 13. Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi, yeni bir kripto yasasını kabul ettiğini doğruladı.

26 Ekim’de yürürlüğe giren yeni yasa, kriptografiyi düzenlemeyi hedefliyor. Yerel haber kaynağı CCTV tarafından bildirildiği üzere uygulamalar 1 Ocak 2020 ‘de yürürlüğe girmesi planlanıyor . Şimdi, resmi olarak Bitcoin madenciliğinin Çin’deki herhangi bir devlet baskısıyla ​​karşı karşıya kalmayacağını söyleyen yetkililerle yeni bir gelişme meydana geldi.

Blockstream STK’sına göre Samson Mow ve diğerleri, 6 Kasım’dan itibaren Pekin’in istenmeyen kabul ettiği sektörler listesinde yer almıyor.

Bu yeni değişiklikler , Çin’in Endüstriyel Yapı Düzeltme Rehberliği Kataloğunun yeni bir baskısından geldi . Bu katalog 2020 başından itibaren yürürlüğe girecektir.

“Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, kripto para madenciliğini ortadan kaldırmak istedikleri endüstriler listesinden çıkardı. ”

Bu yılın başlarında, belgenin önceki bir sürümü, Çin hükümetinin en önemli hedeflerinden biri olarak Bitcoin madenciliğini ilginç bir şekilde içeriyordu. Bu haber, Çin’deki Bitcoin ile ilgili faaliyetler için nadir bir avantajdır.

Başkan Xi Jinping’in son blok zincir teknolojisi onayı, BTC fiyatında önemli bir yükselişle aynı zamana denk geldi. Bundan sonra yerel medya, cumhurbaşkanının kripto para birimini destekleyici olarak söylediklerini yanlış yorumlaması konusunda uyardı. 6 Kasım açıklamasından sonra Bitcoin pazarlarında çok az değişiklik olduğu ortaya çıktı.

Birkaç yıldır, madencilik Çin genelinde karlı bir endüstri oluşturdu. Elektrik maliyetleri oldukça düşük olduğundan, büyük katılımcılar hala ülkede yeralmaktadır. Büyük bir Bitcoin madencilik teçhizatı üreticisi olan Canaan Creative’in bu kasımın ardından 400 milyon dolarlık bir halka arz yapması bekleniyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz