single-image

Bitcoin (BTC) Oldukça Hareketli Bir Hafta Geçirdi

Şubat ayının bu haftasında sadece sevgililer günü ile dikkat çekmedi, aynı zamanda Kripto para sevenler ve takipçileri için oldukça hareketli bir hafta oldu. Salı güne kadar devam eden Pazartesi günkü düşüş, fiyatları psikolojik olarak önemli seviyenin altına çekti ve bir noktada bitcoin 9.750 dolar seviyesine düştü. Ancak fiyatlar gerilerken, Google ‘Bitcoin’ aramaları geçtiğimiz hafta neredeyse % 33’ün üzerinde artış gösterdi.

Fundstrat’tan Thomas Lee , Bitcoin’in bu yıl neredeyse üç katına çıkabileceğini ve Dow Jones endeksini geride bırakarak 40.000 dolara ulaşabileceğini iddia etti .

Daha sonra Salı öğleden sonra geç saatlerde, fiyat 300 dolar ‘ın üzerinde yükseldi ve 10.150 dolar’ a ulaştı. Piyasalar bu sefer iyimserliğin büyüdüğünü ve işlerin farklı olacağını hissetti . Yükseliş devam etti ve sonraki birkaç gün içinde BTC’nin 10.400 dolar zirvesine ulaştıran sağlam kazanımlar görüldü.

Bir çok analist bitcoin fiyatının 11.500 dolara kadar ulaşabileceğini düşündü, ancak ne yazık ki bu düşünce ve ön görüler olmadı. Bunun yerine, Cumartesi gününe kadar yaklaşık 10.200 dolarlık bir aralığa yerleşmiş olan bitcoin ciddi kayıplar ve büyük satışlar gördü fiyat hızla 500 dolar üzerinde kayıp gördü.

Ancak sevigililer gününün hemen arkasından yani cumartesi günü başlayan düşüş hareketi bir çok ön görünün yeniden değerlendirilmesini gerektirmektedir. 12.000 dolar seviyelerini dile getiren analizler kısa vadede biraz rafa kalkmış gibi görünüyor, bitcoin 9.000 dolar seviyesi ve 10.000 dolar seviyesi arasında mücadele vermektedir.

Geride kalan haftayı ve 14 şubatı bir çok insan sevgilisi ile mutlu bir şekilde geçirmiş olsa da kripto para takipçileri bilgisayar ekranları karşısında grafikleri izleyerek stres dolu ve bir o kadar endişeli bir hafta sonu geçirdiler.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz