single-image

Bitcoin Almak İçin En İyi Gün Hangisi

Yeni bir Longhash çalışması, iki yıl boyunca Bitcoin alım ve satımıyla ilgili verileri kapsamlı bir şekilde analiz etti. Sonuçlar oldukça şaşırtıcı.

Çalışma, alış ve satış için haftanın en iyi gününü bulmak için haftalık ortalama piyasa döngüsüne baktı.

Longhash, Bitcoin’in iki yıllık bir süre boyunca saatlik fiyat verilerini araştırıyor ve fiyat promosyonları ve işlem hacmi açısından çok ilginç desenler buluyor.

Metodoloji, açık, kapalı, yüksek ve düşük olmak üzere her haftanın her saati için ortalama bir fiyat bulmaktı. Örneğin, her Pazartesi sabah saat 6’da yüksek fiyatı aldılar ve ortalama fiyatı oluşturdular.

Bunu iki yıl boyunca haftanın her gününün her saatinde yaptılar.

Bu şekilde, araştırmacılar Bitcoin için en düşük ortalama fiyatın Cuma günleri 06:00 olduğunu buldular. Bu, ortalama olarak uzun bir ticaret pozisyonu almak için en iyi zaman olduğu anlamına gelir.

Bildiğiniz gibi, BTC pazarı çok değişken ve her zaman genel bir ortalamaya karşılık gelmiyor, bu nedenle çalışma sonuçlarını nominal değerde almamalısınız. Yatırım tavsiyesi değil, sadece pazar analizi.

Araştırmacılar ayrıca Pazartesi günleri Pazartesi gece ve Salı günleri Bitcoin fiyatının Cuma günlerine göre ortalama 170 $ daha yüksek olduğunu buldular.

Pazartesi veya Salı, Cuma günü uzun pozisyon ödemek veya kısa pozisyon almak için istatistiksel olarak en uygun zamandır ve fiyatın istatistiksel olarak düşük olduğu ertesi Cuma gününü ödemek.

Araştırmacılar çalışmada Pazartesi / Salı / gece yarısı UTC saati nedeniyle, saat dilimi çakışmaları nedeniyle daha aktif yatırımcıların çevrimiçi olabileceğini düşünüyorlar. Asya, Avrupa ve Amerikan tüccarları hepsi aktif.

Araştırmacılar bu süre zarfında işlem hacminin özellikle yüksek olmadığını, bu yüzden tam olarak korelasyon göstermediğini yazıyorlar. Çalışma, daha düşük Cuma fiyatları ile bir korelasyon bulur, ancak daha düşük ticaret hacmi, daha düşük fiyatlar için sonuçlarına güvenilirlik kazandırır.

Kurumsal yatırımcılar haftanın başında pozisyon aldıkça Pazartesi günleri daha yüksek fiyat noktalarını yansıtabilir. Birçok OTC masası, önden çalışmayı önlemek için büyük yatırımcıların küçük yatırımcılara görünmez olmasını sağlamak için ellerinden geleni yapar.

Bu durum, tüccarların hafta boyunca Pazartesi / Salı günü aldıkları pozisyonları bozduğundan Cuma gecesi düşük fiyatları da açıklıyor olabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz