single-image

Trump’ın Eski Danışmanı Kripto para birimlerinin Büyük Geleceği Var Diyor

CNBC’nin Squawk Box’ına 2 Ağustos’ta verdiği röportajda, ABD Başkanı Donald Trump’ın yönetiminin eski Baş Stratejisti Stephen Bannon, “küresel popülist isyanın” bir parçası olarak gören Bitcoin’e (BTC) olan ilgisini açıkladı.

Steve Bannon, cumhurbaşkanının bitcoin ve terazi görüşüne katılmıyor. Bir bitcoin sahibi olarak Bannon, “büyük bir geleceğe” sahip olduğuna ve dünya çapında sürmekte olan “küresel popülist isyanda” önemli bir rol oynayacağına inanıyor.

Görüşme sırasında Kernen, Steve’e “son ayı piyasası düşük seviyelerinde kripto varlığını satın alıp almadığını” sordu.

Steve, “Düştüğü gibi satın almak için öngörülen ve cesarete sahipti” dedi. Ayrıca, mevcut siyasi ve ekonomik iklim göz önüne alındığında varlık sınıfının “büyük bir geleceği” olduğunu söylemeye devam etti.

Son zamanlarda Trump, “Düzenlenmemiş Kripto Varlıkları, yasadışı davranışları kolaylaştırabileceğini” iddia etti. Bu Bannon’a cevaben şöyle dedi:

Hükümetler, Merkez Bankaları Ve Bankacılık Sektörü “Fiat Para Birimi Ile Kalmak” Istiyor, Bu Yüzden “Girmeleri Ve Kripto Düzenlemeleri” Şaşırtıcı Değil.

Şu anda, Bannon’un şifreli para birimine olan ilgisi, görünüşte, birçok ülkenin ulusal varlıklarına dayalı olarak kendi dijital varlıklarını yaratarak, ülkenin mermer yataklarının desteklediği bir İtalyan dijital para birimi örneğini ortaya çıkaran bir söylem veriyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz