single-image

Bitcoin İçin Kayda Değer Bir Düzeltme Olabilir mi?

Geri kalan saatler içerisinde % 5 değer kazandıktan sonra, bitcoin fiyatı büyük bir düzeltmeye karşı savunmasız görünüyor. Ünlü bir tüccar Peter Brandt , kilit seviyenin altına düşmenin ciddi bir düzeltmeyi tetikleyebileceği konusunda uyarıda bulundu .

Bitcoin 8.540 Dolar’ın altına düşüp düzeltmeye devam ederse ne olur? Bitcoin fiyatı 8,540 Dolar altına düşerse ve bir kez daha aşağı kamaya girerse, 2019 yılının en yüksek seviyesindeki 13.000 Dolar’dan başlayan düzeltmenin devam edeceği anlamına gelir. Birçok teknik analist mevcut bitcoin fiyat trendinin ürkütücü bir şekilde BTC düşüşünün daha önceki 10.600 Dolar’dan 6.410 Dolar’ a benzediğine dikkat çekti.

Bir kripto para tüccarı, altcoin pazarının özellikle zayıf olduğunu ve Ethereum gibi büyük bir altcoin tarafından yapılacak bir düzeltmenin bitcoin düşüşünü tetikleyebileceğini belirtti.

Bitcoin, sadece bir ay içinde, Aralık 2019’un sonundan bu yana %43 artış gösterimiştir .Bitcoin için % 50 aralığında önemli bir kazanımdan sonra, genellikle bir geri çekilme gerçekleşir.

Ethereum ve Bitcoin Cash gibi büyük altcoinler, geride kalan ay %40 – %60 arasında arttı ve Bitcoin Cash , bir noktada USD karşısında %72 kadar değer kazandı.

Yatırımcılar genellikle bitcoin fiyatının 8.540 Dolar’ın altına düşmesini ve azalan kamaya geri dönerken daha derin bir düzeltme yaşamasını konuşuyorlar.

Ancak, üst düzey teknik analist Josh Rager, bitcoin fiyatı 8.000 Dolar ila 8.200 dolar aralığını iyi savunursa, momentumunu koruyabileceğine inanalardan.

Daha önce Rager, mevcut bitcoin ralli için geçersiz kılma noktasının 7.700 Dolar olduğunu söylemişti. BTC’nin kısa ve orta vadeli eğilimi için kritik belirleyici an olarak kabul ediliyor , özellikle de 31 Ocak’ta aylık kapanışa yaklaşıyor. 8,200 Dolar ve 8,000 Dolar gibi kilit seviyelerin altına yaklaşılması, bitcoin piyasasının eğiliminin yukarı yönlü momentumu sürdürmesini zora sokacaktır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz