single-image

Bitcoin (BTC) Fiyat İncelemesi ve Tahmini

Lider kripto para bugün 9.100 ila 9.150 dolar arasında işlem görüyor. Bu, Bitcoin fiyatının iki hafta boyunca 10.000 dolar seviyesinin altında olduğu anlamına geliyor.

geride kalan iki haftalık süre dolar karşısında % 6.21 kayıpla geçmiş olsa da, Bitcoin halen yıllık döneminde dolar karşısında % 27.30 kazanç elde etmeyi başardı.

Bitcoin’in dünkü fiyat hareketiyle ilgili ilginç olan şey, koronavirüs salgınının ortasında Bitcoin bir risk varlığı gibi görünüyordu ve yine 5 Mart Perşembe günü, koronavirüsün ABD ve küresel sermaye üzerindeki etkisinden korkulardan dolayı ABD hisse senetlerinin daha fazla zarara uğramasına neden oldu, Dow Jones Sanayi Ortalaması günü % 3,5 daha düşük ve S&P 500 % 3,3 oranında düştüğü görüldü.

Bugün gelince, Dow ve S&P 500 vadeli piyasa öncesi verileri Cuma gününün ABD borsasında başka bir olumsuz gün olabileceğini görünüyor.

Bir kripto para tüccarı BTC’nin fiyat yükselişinde. Bir sonraki seviye BTC’nin alacağı 9.300 dolara ulaşacağını görüyor. Ancak, en popüler kripto para biriminin geri dönüp 8.900 dolarlık alanı yeniden ziyaret edebileceğini tahmin ediyor.

Bir başka BTC’nin şu anda 9.000 dolarlık desteği sağladıktan sonra bir fiyat aralığına sıkıştırğını düşünüyor . Bitcoin 9.150 dolar seviyesini kırılırsa, kripto para daha yüksek seviyelere ulaşabilir bu seviye 9.400 dolara doğru hareket edebilir. Analist, bu seviyeye ulaşmanın muhtemel olduğunu yazıyor. Ancak, BTC 8.950 dolar seviyesinin altına düşerse, pazar 8.600 dolar ve hatta 8.400 dolar’ a gerilemesi beklenebilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz