single-image

Litecoin, Bu Yıl % 200’den Fazla Kazandırdı

Litecoin fiyatları 2019 yılında üç katına çıkmış ve dijital para birimi birçok arka rüzgar rüzgarından faydalandığı için yükselmiştir.Bu noktada, altcoin bugüne kadar neredeyse % 230 kazanmıştır

Kripto para birimi, o zamandan bu yana geri döndü, getirilerinin bir kısmını düzeltti, ancak bugün % 90 dolar’a varan oranlarda hala % 200’den fazla gelir getirmiş oldu.

Bu etkileyici kazanımları üreterek, litecoin 2019’da şimdiye dek bitcoin, bitcoin cash, eter ve XRP’den daha iyi performans gösterdi.

Yayınlanan bir raporda , aşağıdakiler de dahil olmak üzere beş temel değişken tanımlanmıştır :

Gelecek Halving Yarılama Etkinliği

Litecoin’in madencilik ödülü, Ağustos’ta % 50 oranında azalacak ve sisteme giren yeni kripto para biriminin tedarikini azaltacaktır.

Yatırımcılar bu olayda fiyatlandırmaya çoktan başlamış olabilirler, şubat ayından beri yaşanan yükselişin bir sebebi de bu olabilir.

Geçmişte, kripto para birimi yatırımcılarının önceden bildirilmiş olaylarda fiyatlarına baktıklarını belirtmekte yarar var.

Litecoin 2011 yılında oluşturulduğundan beri, ödeme yöntemi olarak kabul eden tüccarların sayısı arttı.

Raporda, dijital para biriminin “sürtünmesiz, sınırsız, eşler arası elektronik para” olarak oluşturulduğu belirtildi.

Kripto Para kabul eden en son işletmeler hakkında yorum yapması istendiğinde, Litecoin Vakfı “dünya çapında onbinlerce tüccardan ve büyümekte olanların” bir ödeme şekli olarak litecoin kabul ettiğini söyledi.

İşlem Hızları

Raporda belirtilen önemli gelişmelerden biri, işlem katılımcılarının litecoin’i bir değişim aracı olarak kullanmalarını kolaylaştıran işlem hızlarını azaltmaktı.

Düşen İşlem Ücretleri

Geçtiğimiz yıl, litecoin işlem ücretleri önemli ölçüde azaldı ve bu da insanların dijital para birimini bir değişim aracı olarak kullanmalarını daha az maliyetli hale getirdi.

4 Nisan 2018, ve 2019 yılında aynı zamanda arasında karşılaştırıldığı zaman, litecoin işlemleri için medyan ücret tarafından sağlanan rakamlara göre,% 50’den fazla azaldı .

GitHub’da test için mevcut olan Litecoin Core 0.17.1 uygulandığında bu giderlerin önemli ölçüde düşmesi bekleniyor.

Gizlilik Geliştirmeleri

Litecoin için yükseliş faktörü olarak öne sürülen bir diğer gelişme, dijital para biriminin gizliliğindeki potansiyel iyileştirmeleri çevreleyen beklentidir.

Ocak ayında, litecoin yaratıcısı Charlie Lee tweeted litecoin ve dijital kardeş Bitcoin hem şeyin bir birim başkası için alışverişinin yapıldığı kolaylığı değiştirebilir olması eksik olduğunu vurgulayan “şimdi Gizli İşlemleri ekleyerek Litecoin daha karşılanabilir odaklı ” .

Belirtilen ana faktöre ek olarak, piyasa gözlemcileri, 2019’da şu ana kadar litecoin fiyatlarını yukarı çekebilecek diğer önemli değişkenleri belirlediler.

Ortaklıklar

Litecoin Vakfı, bu yıl dijital para biriminin güçlü değer kazanmasına yardımcı olabilecek çeşitli ortaklıklar yaptığını açıkladı.

Vakfın proje direktörü David Schwartz, “Litecoin Vakfı’nın son 4 veya 5 ay boyunca kurduğu ortaklıklar, içinde yaşayacağımızı unutmuş olduğumuz alanda kripto yankı odasının ötesinde farkındalığı arttırdı” dedi.

Ayrıca, bu anlaşmaların kripto para birimi için kuyruk rüzgarları sağladığını da belirtti.

Şubat ayında, vakıf ortaya yalnızca litecoin kullanılarak satın alınabilir bir George Mason Üniversitesi konserinde VIP bilet sunan konser prodüksiyon şirketi C & U Eğlence Global ile işbirliği yaptı ettiğini.

Litecoin Vakfı, büyük kickboks liginde olan GLORY ile yeni bir ortaklık yaptığını açıkladı; bu, bireylerin, litecoin kullanarak ligin çevrimiçi mağazası GLORYshop.com üzerinden öğe satın almalarını sağladı.

Ayrıca, litecoin kullanıcıları, sahne arkası geçişleri ve yalnızca dijital para birimi kullanılarak satın alınabilecek sporcularla toplantılar da dahil olmak üzere, bu anlaşma yoluyla özel tekliflere erişebilecekler.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz