single-image

Reuters Anonim Alıcı Nedeniyle Bitcoin Fiyatı Sıçradı

Reuters, Bitcoin fiyatındaki % 20’lik artışın, BTC’de 100 milyon dolar alım yapan isimsiz bir alıcıdan kaynaklandığını bildirdi .

Asya pazarında bugün Bitcoin fiyatı aşağı yukarı % 20 arttı. Birçoğu, dünyanın önde gelen şifreleme para birliği için bu devasa hareketi neyin tetiklediğini merak ediyor. Bazı kişiler daha büyük bir sahip olma veya elverişli mevzuat olduğunu umabilirken, belkide tek bir kişinin sorumlu olabileceği anlaşılıyor.

Alış Emri Bitcoin Fiyatında Dalgalanma Neden Oldu
Bugün erken saatlerde, Bitcoin Asya ticaretinde beş ayın en yüksek seviyesine yükseldi ve Kasım 2018’den bu yana ilk kez 5.000 Dolar’ı geçti. BTC şu an 4.770 dolardan işlem görmekte olduğundan o zamandan bu yana fiyat sabitlendi. Yine de bu, son 24 saatte % 13,52 artışa işaret ediyor.

Bu dalgalanmanın nedeni isimsiz bir alıcıya atfediliyor. Reuters , bilgisayar başında bir emrin, Bitcoin’de yaklaşık 100 milyon dolarlık satın alındığı çok sayıda borsada yapıldığını bildiriyor . BCB Grubu İcra Kurulu Başkanı Oliver von Landsberg-Sadie, emrin Coinbase, Kraken ve Bitstamp arasında yapıldığını söyledi. Diyor:

20.000 BTC’nin bu üç mekanda algoritmik olarak yönetilen tek bir sipariş var. Bu üç borsadaki hacimlere bakarsanız senkronize, bir saat içinde yaklaşık 7.000 BTC’lik birimler vardır.

Bitcoin fiyat artışı, altcoin fiyatlarının yükselmesine de yardımcı oldu. CryptoCompare şirketinin kurucusu Charlie Hayter, BTC fiyatlarındaki artışa, sadece bir saat içinde 6 milyon altcoin işleminin eşlik ettiğini ve 24 saatlik değerlerde yeşil bir gösterge ile sonuçlandığını söylüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz