single-image

Bitcoin Fiyat Tahmin ve Analizi 30/03

Lider kripto para birimi 30 mart gününe en düşük seviye olan yaklaşık 5.850 dolar seviyesi ardından yükselişle başladı. Fiyat sakin ve düşük geçen hafta sonu ardından pazartesi gününe ciddi bir yükselişle başladı fiyat 6.400 dolar seviyesine kadar dokundu.

Geçtiğimiz hafta 7.000 dolar seviyesini geçmeyi deneyen ancak başarısız olan Lider kripto para Bitcoin (BTC) belirli bir seviyeye kadar geri çekilme ve düzeltme yaşadı. Yukarı yönde başarısız olan Bitcoin fiyatı özellikle 6.200 dolar seviyesini kırdıktan sonra fiyat hızla 6.000 dolar aşağısına geriledi. Fiyat aşırı satım bölgesinde geçirdiği zaman içinde piyasaların da kapalı olmasından dolayı ancak 5.850 dolar kadar geriledi. Piyasaların Kore ve japonaya da açılmasının ardından kısmi bir düzeltme ve yükselme sağlayan fiyat. Özellikle Avrupa piyasalarının açılmasını takiben güçlü alış sağlayarak fiyatları 6.400 dolar seviyesine taşıdı.

Fiyatın özellikle bu seviye ardından önce 6.500 dolar seviyesini ardından 6.800 dolar seviyesini kazanması gerekmektedir. Eğer bu bölgeler güçlü şekilde kazanılabilirse fiyat yeniden yukarı yönlü deneme yapabilir. Ancak unutmamak gereken küresel pandemi ve piyasalardaki kırılganlık durumudur. Neticede petrol fiyatlarının 26 – 27 dolar seviyesine sıkışmış olduğu ve avrupa ve amerika hisse senedi piyasalarındaki negatif durum devam ettikçe Bitcoin fiyatınında bunlara bağlı olarak hareket edebileceğini göz ardı etmemek gerekir.

Bİtcoin fiyatı 6.500 dolar seviyesini kırmayıp aşağı yönlü hareket sağlarsa ve satış baskısı artarsa yarına kadar yani ayın son gününde fiyatın yeniden 6.000 doların dasha aşağısında bir yer bulması mümkün olacaktır.

Takip etmeniz gereken özellikle küresel petrol fiyatları ve Amerikan borsalarındaki Vadeli işlem seviyeleri olabilir. Piyasanın aşırı dalgalı ve kırılgan olduğu unutulmamalıdır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz