single-image

Bitcoin Başta Ethereum ve XRP Almanın En İyi Zamanı Yaklaşıyor

Tecrübeli kripto analisti Tone Vays, Bitcoin’i satın almak için en iyi zamanın yaklaştığına inandığını söylüyor. Hızla düşüş sürerken Vays, BTC’nin gelecek yılın Mayıs ayında gerçekleşecek olan bir sonraki yarıya indirmenin hemen öncesinde dibe vuracağını düşünüyor.

“Eğer bu BTC düşük için hazırlandıysanız, gelecek yıl ‘dip’ satın almak için en iyi zaman olmalı. Bu mevcut düşüş döngüsünün Haziran ayından bu yana düşük seviyesinin yarıya inmeden önce olacağına inanıyorum. Yarısından sonra olmaz. Şu an benim için en mantıklı yer, bu düşük seviyenin nerede olacağına bağlı olarak, 4.000 Dolar ile 5.000 Dolar arasında bir yerde. ”

Vays, Bitcoin’in bu yıl yaklaşık 14.000 Dolar ‘a kadar yükseldiğini ve analizini değiştirdiğini ve kapıyı iki muhtemel sonuca götürdüğünü söyledi.

“14.000 dolar ‘a kadar çıkarak, aslında iki olasılık açtık. Neredeyse düştüğümüz bu 6,000 dolar civarında olan seviyeden daha düşük bir seviye 4,500 dolar ihtimalimiz olabilir.

Diğer olasılık da o yüksek seviyeden % 80’lik bir düzeltmeyle bizi 2.800 dolara kadar düşürüyor. 2.800 dolarlık ihtimalin daha düşük bir ihtimalden olduğunu düşünüyorum. Ve 2.800 dolar’lık ihtimalin daha az muhtemel olduğuna inanmamın ana nedeni yarıya inme yüzünden. Ödül yarılanması temel bir olaydır. Bu ölçülebilir bir olay tam olarak hangi gün gerçekleşeceğini biliyorsunuz. ”

Ödül madencilerini işleme işlemleri için kazanacaklarını yarıya indirerek pazara giren yeni BTC arzını daha da yavaşlatacak.

BTC’nin fiyat geçmişine bakıldığında, tüccar 24.000 takipçisini Twitter’da BTC’nin yıl sonu geri çekilmesinin tipik olduğunu söylüyor .
Bu mevcut geri çekilme, halvingden önceki en derin olanıdır. Ancak BTC hala tarihsel eğilimlerini takip ediyor…

Bununla birlikte, yarıya ayrılmadan önceki aylar çok önemlidir. Tarih, güçlü bir BTC toparlanmasının ve ardından başka bir geri çekilmenin, yarıya çıkmadan önce Yeni Yıl’da bizi beklediğini ileri sürüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz