single-image

Coinbase Banka Kartı Yakında ABD’de

Yakında Coinbase’in Amerikan kullanıcılarının başarıyla kripto kullanarak günlük faturalarını ödemelerine izin vererek İngiltere’de uyguladıktan sonra Coinbase Debit Card’ın ABD’li Coinbase kullanıcıları da avantajlarından yararlanacaklar.

CEO Brian Armstrong, son röportajında ​​ABD’de “Coinbase bankamatik kartını” çıkartmayı planladığını duyurdu . Canlı olarak Youtube’da yayınlanan ve Konsensüs tartışmasından kaynaklanan birçok ilginç soruyu cevapladı.

Coinbase CEO’su oturumda birkaç hızlı önemli sorusunu yanıtladı. İlk önce altcoins için “topluluk güven derecelendirme” sorusuyla ilgilendi. Daha fazla seçenek ortaya çıktıkça interneti kriptoyla eşitledi. Bu nedenle, en iyi kalitede gerçek proje elde etmenin daha iyi yöntemlerinden daha erken bir zamanda gelmesi gerekir.

Ayrıca banka kartı kullanımında Amerika Birleşik Devletleri’ni dahil etme kararına da değindi. Daha önce bildirdiğimiz gibi, Coinbase Visa banka kartını, kripto para birimi kullanımının benimsenmesini pekiştirmek için kullandığını duyurdu . Avrupa ve İngiltere’deki uygulamalar şirketi bu kartları ABD’de tanıtmaya iten bir başarıydı.

Yeni kart, Coinbase platformundaki işlemler için mevcut olan tüm kriptoları destekler. En son duyuruya göre, müşteriler günlük satın almaların çoğunu ödeyebilir. Bu kartı kullanarak bir yemek satın alabilir veya bilet alabilirler. Coinbase Kartı tamamen kripto müşteri hesapları tarafından desteklenmektedir. Böylece müşteriler, Bitcoin ve diğer büyük belirteçleri kullanarak gerçek dünyada veya çevrimiçi olarak ödeme yapabilir.

Müşteriler kartlarını dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca yerde kullanabilirler. Çip, temassız ve PIN ile ödeme yapabilirler. Üstelik ATM’lerden nakit para dahi çekebiliyorlar. Birisi Coinbase kartlarını ne zaman kullanıyorsa, şirket satın alma işlemini tamamlamak için kriptografiyi EUR veya GBP gibi fiili para birimine dönüştürür. Ekteki mobil uygulama, müşterilerin ödemek istedikleri kripto para birimini seçmelerini sağlar.

Kartı ABD’de kullanmak, hükümetin bu karttan yararlanmasından elde edeceği sermaye vergisi kazançlarını göz önünde bulundurarak biraz pahalı olabilir. Vergilerin uygulanıp uygulanmayacağını belirlemek için her işlem incelemeye tabi tutulmalıdır. Böylece, İç Gelir Servisi (IRS), Coinbase kartını yurt içinde denetleyecektir.

Sonunda, dijital para birimlerinden elde edilen dönüşümler için vergiler uygulanacaktır. Ayrıca, kredi kartlarında olduğu gibi perakende alımlarda da uygulanmaya devam edilecektir.

“Vergi araçlarımız biraz daha iyi olabilirdi, bunu itiraf ediyorum. Her yıl üzerinde çalışıyoruz, ancak her seferinde başka bir sıkıntı yaşanıyor, bu yüzden bununla başa çıkmalıyız… Daha ekonomik özgürlükle kripto ekonomisi oluşturmak istiyoruz. Bu, dünyanın büyümesine yardımcı olacak. Buna herkes katılabilir. ”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz