single-image

Bitcoin 2019 Yılının Zirvesinden Aşağı Doğru Hareket Ediyor, Fakat İyimserlik Yüksek Sürüyor

Bitcoin fiyatı hızlı bir yükseliş yaşadı ve ardından sadece 12 saat önceki yılın rekorunu kırdıktan sonra değerinin neredeyse % 10’unu kaybetti.CoinDesk verilerine göre, Bitcoin dün 5,400 USD seviyesine ulaştığında 5,040 USD seviyesinde işlem görüyor .

ABD işlem saatlerinin zirvesinde en yüksek seviyeye yükseldikten sonra Bitcoin önce 5.290 USD seviyesine geriledi. Ardından Doğu Asya ticareti açıldıktan sonra Bitcoin, haftanın en düşüğü olan 5.150 USD seviyesine kadar geriledi. Kripto para birimi piyasasının geri kalanı, ilk 10’daki değer kaybedenlerle aynı oldu. Piyasa değeri toplu olarak düştüğü için Litecoin % 10, Ethereum % 7 ve Ripple % 6′ kayıp yaşadı.

Bununla birlikte, bunun şu an için eğilimin yukarı olması gerektiğine inanan iyimser yatırımcılar arasında herhangi bir endişeye yol açmadığı görülmektedir.

Bitcoin ticareti yapan bir analist Alex Krüger, Twitter anlarında 4,000 ABD doları tutarındaki bir geri çekilmenin “çok derin” olacağını söyledi.

Analistler buna teknik bir direnç noktası olan 5.400 USD’da yaşanan bir reddetme diyorlar, ancak çoğu mevcut alıcı duyarlılığının 4.000 USD seviyelerinin kısa vadeli haftalık trendde test edilmesi gerekse bile 5.000 USD’yi korunacak bir seviye olacağına inanıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz