single-image

Binance Lite Avustralya’da Nakit Parayla Bitcoin Satıyor

Binance, ülkedeki 1.3000 lokasyonda Bitcoin’i nakit olarak satın almak isteyenlere ‘yeni’ bir platformun başlatıldığını duyurdu. Diğer yandan, benzer hizmet zaten bir yılı aşkın bir süredir verilmekteydi.

Ticaret hacmi ile dünyanın en büyük kripto para birimi Borsası Binance, Avustralya’da Binance Lite Australia adında şifreli bir nakit alım ve satım platformu başlattı .

Hizmet, kullanıcıların ülke genelinde 1.300’den fazla mağazadan oluşan bir ağ üzerinden Bitcoin’i nakit para kullanarak satın almalarını sağlıyor.

Hizmet şu anda kullanıcıların yalnızca Avustralya Doları (AUD) kullanarak bitcoin satın almalarına izin veriyor, ancak gelecekte daha fazla para birimi kullanarak satın alma seçeneklerini ve diğer dijital para birimlerini desteklemeyi planlıyor.

Binance Lite Australia, bitcoin satın almak için daha kolay yollar sağlayarak dijital para birimini yaygınlaştıracak. Endüstrimizin büyümesini desteklemek için dünyadaki kripto geçitlerine daha fazla şey katmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz. Daha fazla evlat edinmenin daha fazla yenilik ve daha ekonomik fırsatlara yol açacağına kesinlikle inanıyoruz.

Bir yıldan fazla bir süre önce Bitcoin.com.au adlı yerel bir borsa Avustralya’daki mağazalar dan bitcoin satın almalarını sağladığını bilinmekteydi.

Binance’ın teklifinden farklı olarak, bitcoin.com.au aynı zamanda kullanıcıların Ethereum satın almalarına da izin veriyor. Ayrıca herhangi bir Commonwealth Bank şubesine çevrimiçi ödemeleri, kuponlar, BPAY üzerinden elektronik fon transferi ve OTC / ATM nakit depozitoları gibi diğer ödeme yöntemlerini de kullanabiliyorlar. Kullanıcıların ayrıca Bitcoin satmalarına izin vermekte.

Ayrıca, 2018 yılının Ekim ayında, Avustralya’nın en eski kurumlarından biri olan Australia Post, müşterilerinin Digital ID servisini kullanarak katılımcı borsalarda bitcoin alabileceklerini açıkladı .

Anonimlik, aradığınız şeyse, diğer seçenekleri de düşünebilirsiniz. Binance Lite Australia ve bitcoin.com.au, kullanıcıların tam bir Müşterinizi Tanıyın prosedüründen geçmelerini gerektirir.

Platformun SSS bölümünde, doğrulama işlemini tamamlamak için kullanıcıların, Ehliyetinizi, Pasaportunuzu veya Medicare kartınızı içerebilecek devlet tarafından verilen kimlik belgesi numaralarını göndermeleri gerekir.

Ayrıca, kullanıcıların ikamet adreslerini onaylamaları ve cep telefon numaralarını paylaşmaları da gerekmektedir.

Ayrıca Platform da kullanımı o kadar ucuz değil. Binance Lite Australia, kullanıcılarına her satın alımda % 5 sabit ücret ve ayrıca bir Mal ve Hizmet Vergisi (GST) alacaktır.

Karşılaştırma açısından bakılacaksa , Coinbase kredi kartı ve bankamatik kartı platformunda yapılan işlemlerden % 3,99 ücret alıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz