single-image

Walmart, Facebook’un Libra ile Yaptığını Yapmak İstiyor

Son zamanlarda, Facebook teknolojideki gelişmelerden biri olan kripto para birimini yaratmaya karar verdi neredeyse tüm kripto para piyasası daha çıkmadan Libra haberleri ile yatıp kalkıyor.

Mark Zuckerberg ve Facebook Genel Merkezindeki dahi ekibi, Libra projesini hayal ettiklerinde akılda tek bir amacı global kontrol sahibi olmak.

Milyarlarca insanın veritabanlarının kontrolü altında, Facebook’taki geliştiriciler, “bilgilerini paraya çevirmenin” iyi bir fikir olacağını düşünüyorlar. Sonuçları henüz belli değil ancak genel hava olumlu.

Kuzey Amerika’daki en büyük perakendeci olan Walmart, aynı zamanda kripto para birimini oluşturmanın bir yolunu arıyor.

Hipergerger deneyinde başarısı olan kripto para birimi patenti için başvurmaya karar verdi . ABD dolarına bağlamak gibi bir düşünce ile hareket ediyorlar. Bu, Walmart’ın önerdiği tokenin Tether’e çok benzeyeceğini gösteriyor.

Walmart, ABD’de perakende pazarına hâkim durumda. Attığı bu adım amerikadaki kripto para kabulü ve kullanımı için önemli bir gelişme olacaktır.

Perakendenin finansal yönüne hakim olmak, perakende finansal kurumları için iyi bir fikir olmayabilir. Bu girişimin çok fazla muhalefet çekecek olması beklenebilir, tabiki ameraikan kongresinden de.

Bütün bunlara rağmen, burada sonrası ve orada sınırlı sayıda onay verilecek. Bu, halkın yeni teknolojiye karşı genel önyargısından kaynaklanmaktadır.

Bu, Başkan Trump da dahil olmak üzere herkes tarafından sağ, sol ve merkez etrafında dolaştırılmalarına izin verdi !

Libra küresel uygulama yolunda ilerliyor. Bu gerçekleşebilir ama çok fazla inceleme olmadan değil!

Şimdilik haberleri takip etmekle yetiniyoruz sonra ne olacağını göreceğiz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz