single-image

Banco de Venezüella Petro Kabul Etmeye Başladı

Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro, ülkenin önde gelen bankası Banco de Venezuela’nın ulusal şifreleme parası Petro’yu kabul etmeye başlaması talimatını verdi. Banco de Venezuela’nın ülkenin ulusal bankası olarak kabul edilmesinden bu yana on yıl kutlaması ilgili bir etkinlikte bildirinin yapıldığı açıklandı.

Daha sonra, Cumhurbaşkanı’nın sözlerini tekrarlayan bir tweet , 3 Temmuz’da ülkenin Maliye Bakanlığı’nın Twitter sayfasında belirdi ve “Venezüella Bankası’nın tüm şubelerinde Petro masalarını açmak için açık bir emir” verdiğini doğruladı.

Maduro’nun son duyurusu, rejiminin ABD’nin yaptırımlarını alt etmesine ve ülkenin başarısız ekonomisini sabit tutmaya devam etmesi için yarattığı Petro kripto para birimini teşvik etme çabalarının bir başka şüphe olmadığını gösteriyor. Ülkenin petrolü, yerel fiat para birimi Bolivar’ın yanında bulunan kripto para birimini geri veriyor.

Büyük ölçüde, deney çok fazla başarı elde etmemiş olsa da, Maduro deneklerine sahip olmaya eğildi; esas olarak gençler, ulusal kripto para birimini benimsemektedir.

Bir ay öncesine göre daha az, tam da 19 Haziran tarihinde, o olmuştu eşlenen ülkedeki gençler için bir milyon Petro cüzdan açmak için, Youths Dijital Bankası ve Öğrenci Venezuela için 924 milyon bolivars (yakl. $ 92.500.000) dışarı.

Ayrıca, Maduro , devam eden krizin ortasında teknolojik sektördeki yeniliği teşvik etmek umuduyla ülkenin kripto endüstrisini yönetecek bir düzenleyici çerçeveye geçmiştir .

Güney Amerika ülkesi ayrıca , kripto para birimleri ile ilgili işlemlerden vergi alıyor Ocak ayında kripto para birimleri veya yabancı fiat kullanarak işlem yapan bireylerin ve işletmelerin gelirlerini rapor etmeleri ve işlem için kullandıkları para birimiyle vergi ödemek zorunda kalacağını açıklandı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz