single-image

Arjantin’de Bitcoin ATM’leri İçin İddialı Planlar Ertelendi

Artan bir mali krizin ortasında yer alan Arjantin, bu yıl sonuna kadar kurulacak en az 150 Bitcoin ATM’leri için biraz daha beklemek zorunda kalacak.

Ekim ayında bildirildiği üzere, ABD şirketi Odyssey Group , Latin Amerika ülkesinde, 2019 yılı sonuna kadar ülke genelinde 150 ve toplamda 1.600 Bitcoin ATM kurmayı planladı. Ayrıca, Arjantin’de ilk kripto nakit noktasını oluşturan başka bir şirket olan Athena Bitcoin , 2018 yılı sonuna kadar ülkede toplam 30 makineye sahip olmasını beklediğini de belirtti.

Ancak, ülkenin yakın zamanda düzinelerce yeni Bitcoin ATM’si görmeyeceği anlaşılıyor.

Odyssey Group, planlarını erteledi ve önümüzdeki altı ayda piyasaya girmeyi planlıyor. Rapora göre, Arjantin’in Bitcoin ATM güncellemesinin ertelenmesinin sebebinin ülkenin merkez bankası ve şirketin talep ettiği “tüm yasal ve teknik gereklilikleri” düzeltmesini istediği iddia edilen yerel pazar ortaklarından kaynaklandığını iddia ediyor.”

Ancak raporda, şirketin daha önce henüz gerçekleşmemiş birçok söz verdiğini vurguladı. Eylül 2017’de şirketin yan kuruluşu olan Octagon, ekim ayına kadar Buenos Aires’te 250 kripto ATM’yi kurmayı planladı. Mayıs 2018’de , şirketinin 4.000 makineyi kullanıma sunmak için Arjantin’in merkez bankasıyla bir anlaşmaya vardığını duyurdu. Dahası, aynı röportajda, Latin Amerika ülkesinde 200 ATM’nin kurulduğunu iddia etti. Ancak, ülkede Athena tarafından kurulan, sadece dört çalışan crypto nakit  Coin ATM si var. Çalışmalar planlandığı yönde gerçekleşmedi. Athena soru ve yorum talebine cevap vermedi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz