single-image

Aralık Ayında Bitcoin (BTC) Neler Bekleniyor Bir Noel Baba Rallisi Mümkün mü?

Aralık ayı geldi 2019 yılı sona yaklaşıyor ve kripto para takipçilerinin beklentileri daha da büyüyor. Lider kripto para, Bitcoin, son birkaç ay içinde bazı fiyat hareketleri gördüğünü belirtmek gereklidir. Geçtiğimiz Nisan ayında, Bitcoin’in piyasanın uzun bir kripto kış mevsiminden çıkmasına tanık olmuştuk , nisan ayında kripto piyasası küllerinden yeniden doğdu demek mümkündür.

Çeşitli uzmanlar, Bitcoin’in yakınlardaki bir boğa koşusuna yöneldiğini düşünüyor. Asıl soru, ne zaman olacak bu koşu, bazıları Aralık ayının Bitcoin için iyi bir ay olacağına inanıyor ve buna inanmak için geçerli sebepleri var.

Bitcoin’in piyasa dinamikleri ve fiyat hareketlerinin Aralık ayındaki 4 yıl öncesine kadar olan basit bir bakış, en yüksek kripto paranın 2015’ten beri hemen her Aralık ayında fırlatıldığını ortaya koyuyor.

Belki de en kayda değer dönem, Bitcoin’in 20.000 ABD Doları olan Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı Aralık 2017 tarihidir. Bu değerlendirmeden, neden çok sayıda analistin Bitcoin’in bu Aralık’ta yükselmesini beklediğini görmek kolaydır zaten mevcut olan eğilimi takip etmek gerekir.

Son birkaç yılda, Bitcoin daha popüler olmaya başlamış ve çeşitli kanalların kullanımını kolaylaştırmak benimsenmesini sağlamıştır. Artık insanlar alışveriş yapabilir ve Bitcoin ile ödeme yapabilir.

Aralık ayı özellikle Batı dünyasında tatil mevsimidir ve yeni yıl ,noel alışveriş yapanlar için oldukça aktif bir dönemdir, yani Bitcoin işlem hacmi artar. Dolayısıyla aslında kripto paranın değeri artar. Bu kısmen Bitcoin fiyatınınn neden Aralık ayında yükseldiğini açıklayabilir.

Bahsedilen faktörlerin yanı sıra, 2019 Bitcoin için oldukça özel bir zaman sunuyor. Lider kripto paranın bir sonraki ağ ödülü yarılanması Mayıs 2020’de gerçekleşmesi beklenmekte. Tarihsel olarak, Bitcoin hareketinden bir süre önce bazı önemli fiyat hareketleri yaşamaya başlayacaktır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz