single-image

Tom Lee 2020 Yılında Bitcoin Fiyatları İçin İyimser

Bitcoin geçtiğimiz günlerde 7.790 dolara yükselttikten sonra, lider kripto 7.300 dolara geriledi. Bu Bitcoin (BTC) için %5’lik bir düşüşün sadece 24 saatlik zaman diliminde olması anlamına geliyor ve bu da yakında 7,000 Dolar desteğini test edebileceğini gösteriyor.

Kısa vadeli görünüm aşağı yönlü gözükse de, Tom Lee en az korkulan bir şey değil ve CNBC’ye yaptığı son söyleşide
Bitcoin için 2020’de yükseliş eğilimi bekliyor.

Fundstrat Global Advisors Araştırma Müdürü Lee, CNBC’nin Piyasa Uyarısı’nda yayına çıktı ve küçük çaplı hisse senetlerinin ve bitcoin’in mevcut durumunu hakkında konuşuldu. Kripto para pazarında tanık olunan son krizden bahseden Tom Lee, kripto para birimleri etrafında yapılan yasal araştırmaların artmasının son birkaç aydaki düşüşe neden olduğunu iddia etti.

Bu incelemenin, özellikle ABD’de yapılan Libra araştırmalarını örnek vererek bunun kripto para biriminin kabul edilmesini engellediğini ve ardından fiyatları düşürdüğünü belirtti.

Bununla birlikte, Lee, bitcoin şu anda keşfedilmemiş sularda olmasına rağmen, fiyatın makro perspektifini hala değiştiremediğini belirtti, çünkü 2020’de çok iyimser olmak için birçok neden var dedi.

2020’nin neden bitcoin için iyi olacağına inandığını açıklayan Lee, kripto varlığının fiyatı için yükselen üç gösterge belirledi.

İlk olarak, ABD hisse senedi piyasasında görülen ralli çoğu hisse senetleri rekor seviyededir yatırımcılarda genellikle risk iştahını arttırdığını, ardından bitcoin ve riskli olarak görülen diğer varlıklara sermaye aktardığını belirtti. Dahası, bitcoin’in en iyi performans gösteren yıllarının S&P 500 ve diğer hisse senetlerinde yüksek performans gösterdiği yıllarla tutarlı olduğunu belirtti.

İkincisi, Mayıs 2020 için planlanan bitcoin ödül yarısını gösterdi . Halving, bitcoin kıtlığı getiri ve tarihsel olarak büyük bir ralliden önce olur. Tom Lee, azalan arzın yükselişi destekleyeceğini öngörüyor.

Son olarak, Lee , ABD’de olduğundan daha az kötü olduğuna inandığı Çin’deki düzenleyici gelişmelere işaret ediyor . Çin kripto para birimleri hakkında karışık sinyaller gönderirken, Çin hükümetinin “açıkça dijital yanlısı varlıklar ve blok zinciri ve bunun kripto para birimleri olduğu” olduğunu düşünüyor .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz