single-image

Ripple 1 Milyar XRP’yi Daha Piyasaya Sürdü

Ripple, Tezgah Üstü (OTC) pazarlarında satılmak üzere 1 milyar XRP piyasaya sürdü. Bu haber, 30 Kasım Cumartesi günü, büyük kripto işlemlerini izleyen twitter hesabı olan Whale Alert’in, Ripple’in emanet cüzdanından çıkarılmasını bildirdiği zaman duyuldu.

Yorumlarda çoğunlukla Ripple’ı kınadı ve bu aylık arzların XRP’nin fiyatını büyük oranda etkilediğini belirtti. San Francisco merkezli firmanın toplam 100 milyar XRP arzının yarısından fazlasını kontrol etmesi nedeniyle Ripple, fazlasıyla merkezi hale geldiği görülüyor ve eleştirilerin odağında.

Aralık 2017 yılında Ripple yaptığı açıklamada emanet içinde 55 milyar XRP kilitli ve kripto paralar önümüzdeki birkaç yıl boyunca ayda 1 milyar XRP olarak serbest bırakılacağı konusunda topluluğa açıklama yapmıştı. Bu aylık satışlar, firmanın XRP varlıklarını çeşitli kripto borsalarına ve kurumsal yatırımcılara satmasına izin vermeyi amaçlamaktadır ve XRP fazlası, yeni bir emanet hesabına aktarılmuştır.

Daha önce, kripto topluluğunun üyeleri bu aylık satış XRP fiyatını baskılamak ve aslında 2019 yılında belirteçin kötü performansı için suçlu olduğunu düşünenler çoğunlukta.

Bu yıl XRP’nin durgunlaştığını görüşünü izlemek mümkün ve büyük bir düşüş olacağını belirtileri izlenmekte. Üçüncü en büyük kripto para , bir önceki yıla göre değerinin yüzde 39’unu kaybettiğini hatırlatmak isteriz.
Bu yılın temmuz ayında, yatırımcılar XRP 0.45 Dolar’ı geçtikten sonra iyimserlik yaşadılar. Ancak, bu kazançlar tamamen silindi ve XRP o zamandan beri yatay bir seyir izlemekte.

Ripple (XRP) şu anda 0.221880 Dolar seviyesinde işlem görmekte ve günlük hacimlerin giderek azaldığı görmektedir. XRP hacimleri normalde ortalama 1.4 milyar dolar olmakta , ancak şu an günlük hacmi 1.1 milyar dolar civarında seyrediyor.

Ripple’dan XRP Satışlarını Azaltma Sözü
Rutin aylık satışlar büyük kripto topluluğundan çok fazla eleştiriye neden olduğundan, Ripple daha muhafazakar bir yaklaşım benimseyerek satışları önemli ölçüde azaltacağına söz verdi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz