single-image

Nasdaq Bitcoin Ve Ethereum Fiyat Endeksleri (BLX Ve ELX)

26 Şubat’ta, ABD blok zinciri ve kripto pazarı veri şirketi Brave New Coin’den (BNC) en popüler kripto para birimi endekslerinden ikisi, resmen ABD teknoloji hisse senetlerinin önde gelen referans noktası olan Nasdaq’da listelenmiştir.

Listelenen iki kripto endeksi, 4.000 küresel endeksi barındıran Nasdaq platformuna resmen katılan Bitcoin ve Ethereum Likidite Endeksleridir (BLX ve ELX).

Nasdaq’taki BLX ve ELX likidite endekslerinin listelenmesi, Nasdaq’ın birçok kez geri itildikten sonra 2.209’da piyasaya sürülen Intercontinental Exchange’in (ICE) Bakkt vadeli işlem piyasası ile birlikte Bitcoin vadeli işlem piyasasını piyasaya sürmeye hazır olması için elverişli bir zamanda geliyor.

BNC’nin likidite Endeksi (LX) Endcoin (BTC) ve Ethereum fiyatlarının adil bir küresel değerini hesaplamak için hacim, kitap derinliği, kene boyutu ve nitelikli piyasa katılımcılarından elde edilen diğer faktörler gibi çeşitli nitel ve nicel verilerdeki faktörleri gösteriyor. (ETH), her 30 saniyede bir USD cinsinden gösteriliyor edilir.

BNC’nin likidite Endeksini (LX) Endekslerini hesaplamak için kullanılan metodoloji, fiyatlandırma kripto varlıklarının şeffaflığına katkıda bulunur, düzenleyicileri rahatlatır ve endekslerin Nasdaq’da listelenmesini sağlar.

“LX likidite Endeksi programı, sıvı kriptografik varlıkların net ve şeffaf fiyat keşfi ihtiyacından doğdu ve bugün daha büyük bir ihtiyaç, o zaman bu programa başladığımızda 2015 yılındaydı.”

BNC Yakında Ripple likidite Endeksi (RLX) Başlatıyor
Nasdaq’a eklenen Bitcoin ve Ethereum Likidite Endekslerinin (BLX ve ELX) yanı sıra BNC, RLX’lerinin (Ripple likidite Endeksi) son aşamasında olduğunu ve yakında başlayacağını açıkladı.

Bu haber Coinbase Pro’nun Salı günü XRP Bununla birlikte, BNC şu anda Coinbase Pro XRP listesinin, XRP’nin küresel fiyatının bileşenlerinin bir parçası olmadığını, ancak işlem hacminin gerekli seviyelere ulaşması durumunda olacağını belirtti.

Ayrıca, RLX’in (Ripple likidite İndeksi) Nasdaq’da listelenip listelenmeyeceği bilinmemektedir, ancak bankacılık odaklı kripto para biriminin piyasa değeri ile ilk 3 kripto para birimleri arasındaki konumunu sürdürmesi muhtemel gözükmektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz