single-image

Milyarder Yatırımcı Bitcoin için “Çin’in mali silahı” Diyor

PayPal’ın kurucularından olan ve Facebook yönetim kurulu üyesi olan özgürlükçü Peter Thiel, teknoloji hırsızlığı ve yapay zeka ile ilgili endişelerini dile getirdi ve ABD’deki Çin yatırımına daha fazla kısıtlama getirilmesi çağrısında bulundu. Konu başlıklarında dikkat çeken Bitcoin konusu’na dikkat çekmek istiyoruz.

Milyarder yatırımcı Peter Thiel , bitcoin’in bir “Çin mali silahı” olarak hizmet edebileceği konusunda uyardı , Apple ve Google’ı Çin ile olan bağlantıları nedeniyle eleştirdi ve bu hafta Richard Nixon Vakfı tarafından düzenlenen sanal bir etkinlikte ABD’de TikTok’un yasaklanması gerektiğini öne sürdü .
Milyarder teknoloji yatırımcısı, bitcoin ve TikTok hakkında uyarılar da bulundu.
“TikTok sorunlu çünkü insanlar hakkında inanılmaz bir veri sızıntısı var. Batı dünyası nüfusunun büyük bir kısmının gizliliği ihlal eden bu inanılmaz uygulamadır. Bu, belirli bir anlamda oldukça güçlü bir AI uygulamasıdır, özellikle bağımlılık yapmanın yollarını bulduklarından ve sizi daha fazla izlemeye devam ettirmek için size hangi videoları göstereceklerini belirledikleri bir yapay zekaya sahip. Kapatırsanız ekonomik bir etkisi olacak gibi görünmüyor. ”

“İnsanlar genellikle kripto veya bitcoin’in merkezsiz bir özgürlükçü teknoloji olduğunu söyler. Kripto biraz özgürlükçüyse, yapay zeka bir tür komünisttir.”
“Bir yerde kripto yanlısı, bitcoin yanlısı maksimalist biri olsam da, bitcoin’in kısmen ABD’ye karşı bir Çin mali silahı olarak düşünüp düşünülmesi gerekip gerekmediğini merak ediyorum. İtibari parayı, özellikle de ABD dolarını tehdit ediyor, ve Çin doları zayıflatmak için bir şeyler yapmak istiyor. Belki de ABD bunun tam olarak nasıl çalıştığı hakkında daha fazla sorular sormalıdır. ”
“Çin, ABD’nin rezerv para birimine sahip olmasını sevmiyor” diye ekliyor ve bir çok konu başlığında açıklamalar yaparak kendi görüşlerini paylaşan yatırımcı Bitcoin’in sağladığı bu hızlanan başarıyı yeni bir tehdit olarak adlandırma adına belkide eskiden çok konuşulan bu teorilere dikkat çekmesi önemlidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz