single-image

Max Keizer, Bitcoin’in Bir Sonraki Reserve Para Birimi Olacağına İnanıyor

Amerikan Doları (USD), uzun yıllardır bankalar ve küresel pazarlar için rezerv para birimi olmuştur, bu öncelikle ABD ekonomisinin dünya üzerinde tekele sahip olması sayesindedir.

ABD Doları’nın spot ışığında geçireceği zamanın devralınacak kripto para biriminin spekülasyonuyla sona ereceğine inanan bazı piyasa analistleri var .

jeopolitik alanlarında güç dengesine katkıda bulunabilecek birçok şey var, uluslararası ölçekte mal ve hizmet alım satım şeklini değiştirebilecek.

Bu uzmanlardan bazıları, medya kanalı RT’de yayınlanan bir finans programı olan Keizer Raporuna ev sahipliği yapan popüler bir yayıncı olan Max Keizer. Keizer, yükseliş eğilimini piyasaya geri getirebilecek bir yıl olarak 2019’a inananlar arasında.

Keizer, küreselleşmemiş bir ekonomiye ulaşmak için dünyanın doğru yönde hareket ettiğine inanıyor. Bu, ABD dolarının küresel ticaret ve finansal işlemlerde pek bir sıkıntı yaşamamasına neden olacaktır.

Ayrıca Belçika merkezli dünyanın en büyük banka ödeme sistemi olan SWIFT’ten de bahsetti. Keizer, SWIFT’in ABD finansal kurumlarının kontrolü altında olduğuna inanıyor, ancak Ripple şimdi SWIFT ile rekabet ediyor, işler değişmeye başlayabilir. SWIFT’i hangi ülkelerin sistemi kullanabileceği ve hangilerinin kullanamayacağı konusunda kontrol ettiği iddia edilen ABD’dir.

Piyasa katılımcıları üzerindeki baskısının çok yüksek olması nedeniyle ABD’nin egemenliğinden bağımsız olarak kendi finansal işlem sistemlerini geliştirmekle meşgul birkaç ülke var.

Keizer, son bir röportajda paylaştığı şeye göre, USD fiyatına veya geleneksel piyasalar için diğer önemli faktörlere bağlı olmadığını gösteren BTC’den bu yana Bitcoin’e ve yüksek potansiyeline inanıyor .

Bugünün yazdığı gibi Keizer, “Bitcoin, saf matematiksel algoritmalar ve veri blokları üzerine kurulu DLT sayesinde merkez bankalarına karşı çıkma potansiyeline sahip. Bu merkez bankaları tarafından manipüle edilemez. ”

Bitcoin’in mevcut fiyatlarına ve pazarın geri kalanına rağmen. Keizer uzun vadede hala yükseliş yaşıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz