single-image

LG Gizlice Bir Kripto Projesi Hazırlıyor

Güney Koreli Dev şirket LG , Güney Kore’deki bir haber raporunda gizli kapılar arkasında  dijital token geliştirdiği ve testlerine devam ettiği sızdırıldı.

ETNews, anonim kaynakların projenin ayrıntılarını açıkladığını iddia ediyor. Şirketin 1,1 milyon metrekarelik ve 3.7 milyar dolarlık araştırma merkezinin, Seul’deki LG Science Park şu anda kullanmakta olduğu bir blockchain teknolojisiyle çalışılmakta olan  “cryptocurrency-type” Coin ile bir akıllı telefon uygulaması ile kompleks içindeki mağaza ve restoranlarda ödeme yapmak mümkün.

Raporda, ismi açıklanmayan sektörden biri “LG Bilim Parkı projesi, kripto para ödeme amaçlarının kullanılmasında herhangi bir sorun bulunmadığını doğrulamak için testler gerçekleştiriliyor” dedi.

Projeye yakın olduğu düşünülen bir finans kurumundan başka bir kaynak, “LG ​​Group’un blockchain ile ilgili iş alanlarını genişletmeyi düşündüğünü biliyoruz” dedi.

LG MSS , şimdiye kadar blockchain ile ilgili iş gelişmeleri grubun Blockchain Technology  hizmetleri ile ortak bakacağız yerel Güney Koreli yetkililer  “stablecoin” dijital fiat projelerini ve çabalarının bir parçası olarak büyük bankalarla ortak olabilir.

Bu yılın başlarında, LG CNS kendi Monachain blockchain platformunu başlattı ve Haziran ayında Kore Security Printing Corporation ile ağında yerel yönetim tarafından verilen dijital hediye sertifikaları vermek üzere bir anlaşma yaptı . Şirketin ayrıca ülkede en fazla sayıda blockchain teknoloji patentine sahip olduğu söylenen bir firma olan Coinplug ile bir anlaşması var.

Coinplugi aynı zamanda LG CNS’nin LG Science Park pilot projesini muhtemelen KB Bank’ın da projeye kattığını ve geniş bir LG Grubu üyesi kuruluşun Phillips ile yaptığı iş ortaklığı da dahil olmak üzere geniş bir kitle ile ilgili çabaların uygulanabileceğini belirtiyor .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz