single-image

Kripto Analisti Bitcoin Fiyatında Daha Büyük Düşüş Geliyor Diyerek Uyarıyor

Son üç aydır Bitcoin’de genel bir iyimserlik hakimdi ve kripto piyasasının tamamı bu şekilde bir yön izliyor ve bekliyor.

Önemli bir gösterge de aşırı zayıflık göstermesi, bir kripto analisti bu durumun olduğunu iddia etmekte ve Bitcoin’in son 21 günlük mumdan 16’sının 16’sını kapatmış olmasına rağmen “daha ​​büyük bir düşüş” olabileceği konusunda uyarıyor.

Piyasa değerine göre önde gelen kripto varlığı, son üç aydır simetrik bir üçgen içinde işlem görmektedir ve fiyat hangi yönde koparsa, gelecekteki eğilimin yönünü belirleyebilir.

Şu anda, Bitcoin fiyatı simdi bu üçgenin tabanını test ediyor, burada bir kırılmadan hemen önce art arda yükseldi. Bitcoin fiyatı son 21 günlük mumdan 16’sını kırmızıyla kapattı ve bir ralli yakında olmalı diye düşünülüyor.

Kripto analistine göre, önemli bir gösterge, daha büyük bir düşüşün olacağını işaret ediyor olabilir ve Bitcoin fiyatının çok aylı işlem aralığının altına yakın bir yerde “zayıflık” göstermesi durumunda, “daha ​​büyük bir düşüş” üçgene neden olabilir ve muhtemelen eski düşük fiyatları tekrar test edebilir.

Analist, analizi OBV göstergesine veya denge üzerindeki hacme dayandırır. OBV göstergesi, fiyat hareketlerini gerçekleşmeden önce tahmin etmelerine yardımcı olmak için hacim akışındaki değişiklikleri izlemek için kullanılır. Hacim genellikle “fiyattan önce” söylenir ve OBV göstergesi kripto analistlerinin böyle bir sinyali tespit etmesine yardımcı olur.

Bitcoin fiyat listelerinde yer alan OBV göstergesi “yatay bir kanaldan” düştü, bu arada fiyat hala kanal içinde düzenli bir şekilde yer alıyor. Analist, OBV göstergesinin kanala geri dönemediği takdirde kötü bir düşüş olacağını söyledi.

Eğer Bitcoin fiyatı gerçekten düşerse, simetrik üçgen için aşağı yönlü hedefler 8.500 Dolar ‘dan 5.800 Dolar’ a kadar düşüyor
bu durum eski ayı piyasası desteğinin yeniden denenmesi anlamına geliyor.

Ama eğer Bitcoin fiyatı oraya gelirse. Alıcıların kilitli ve uzun siparişlerle yüklü olduğu ve kripto pazarının çoğunun büyük bir sıçrama arayacağı 8,500 dolar civarında olduğu söyleniyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz