single-image

JPMorgan Uzmanı Kurumsal Alıcılar Bitcoin’in 30.000 Doların Altına Düşmesini Bekliyor

Bir JPMorgan stratejisti, Bitcoin’in kurumsal yatırımcıları geri çekmek için 30.000 doların altına düşmesi gerekebileceğini söyledi. Nikolaos Panigirtzoglou, yaptığı açıklamada büyük oyuncuların yüksek fiyatı nedeniyle bitcoin’den ayrılmaya başladığını söyledi. Al-the-dip çok az belirtisinin olduğunu ve ayı piyasasının aylarca sürebileceğini söyledi.
JPMorgan’daki bir kripto uzmanına göre, kurumsal alıcılar piyasaya geri gelmeden ve fiyatı tekrar yükseltmeye başlamadan önce Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmesi gerekebilir. JPMorgan’ın stratejisti verdiği demeçte, bitcoin fiyatındaki son düşüşün temel nedenlerinden birinin büyük oyunculardan gelen ilgideki keskin düşüş olduğunu söyledi.
Panigirtzoglou, fiyat 2021’de yükselmeye başladığından büyük alıcıların bitcoin’e geldiğini söyledi. Ancak daha sonra yükselen maliyetin onları uzaklaştırmaya başladığını söyledi. “Şu anda kurumsal yatırımcılara 50.000 dolar veya 60.000 dolar’ın bitcoin için cazip bir seviye gibi görünüp görünmediğini sorarsanız, büyük olasılıkla hayır diyeceklerdir.” Dedi.
“Korkarım bu kurumsal ilginin önemli ölçüde artması için bitcoin’in 30.000 doların altına düştüğünü görmemiz gerekebilir.”Bitcoin’in son günlerdeki rallisine rağmen, kurumların geri döndüğüne dair çok az işaret gördüğünü söyledi. “Bu bitcoin fon akışlarına bakarsam, burada dipten satın alma zihniyetine dair hiçbir kanıt yok” dedi.
Bitcoin vadeli işlem fiyatlarının spot fiyattan daha düşük işlem gördüğü vadeli işlem piyasasına işaret etti . Bitcoin vadeli işlemlerini kullanan büyük kurumlardan gelen bu talebin zayıf olduğunu söyledi.
Kurumsal talebin tekrar yükselip yükselmediğine dair önemli bir ölçütün, spot fiyata göre artan vadeli işlem fiyatları olacağını söyledi. Diğer bir olumlu sinyal, kripto para piyasasında bitcoinin payının son aylarda küçüldükten sonra yeniden artmaya başlaması olabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz