single-image

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Azaldıkça Altcoinlere Alan Açılıyor

Altcoinler başta Ethereum , Litecoin ve XRP kaybolan pazar payını geri almak için mücadele ediyorlar. Bitcoin yıl boyunca sürekli olarak pazar payını artırmıştı Bitcoin hakimiyeti 2019 yılı boyunca sürekli olarak yükseldi. Ancak Bitcoin hakimiyeti son dönemdeki yükseklerden ayrılmaya başladı ve hemen ardından altcoinler bir kez daha yaşam belirtileri göstermeye başladı bazı kripto analistleri, Bitcoin’in büyük bir düzeltmeye başladığı bu sırada altcoinler için bir iyileşme olacağına inanıyor.

Yıl boyunca, Bitcoin parabolik ralli, bazı durumlarda ayı piyasasının düşüşüne kadar % 99’a kadar düştükten sonra kalan değeri geri alarak, altcoinler için bir boşluk yarattı.

Bitcoin yükseldikçe, altcoinler hem ABD doları hem de BTC olarak düşmeye başladı. Ancak Bitcoin’in yükseliş rallisi sona erdi gibi gözüküyor, bununla beraber Bitcoin baskınlığı da düşmeye başladı ve altcolinlerin toplanmasına neden olabilir.

BTC baskınlığı Eylül başında % 70’in üzerinde bir zirveye ulaştı ve o zamandan beri istikrarlı bir şekilde düşüş gösteriyor. Bu hafta, Bitcoin hakimiyeti % 67’nin altına düştü ve özellikle de altcolinler yükselmeye devam ederse daha düşük seviyelere düşmeye hazır görünüyor. BTC baskınlığındaki düşüş, çoğu altcokinin değerindeki artışla ilişkilidir.

Neredeyse iki yıl boyunca altcoinlerin düşüş trendi içinde kaldığı göz önüne alındığında, satış baskısı azalmaya başlar ve her altcoinin düşük likidite piyasaları olgunlaşır ve bir balinanın gelmesini bekler. Bitcoin fiyat ticareti yatay seyrederken, altcoins sıklıkla yükselişler yakalıyor. Mevcut Bitcoin fiyat hareketi ve baskınlık düşüşü, kripto topluluğunun beklediği gibi gerçek bir Altcoin mevsimi yaşanmasına neden olabilir yada sadece kısa süreli bir yükseliş olarak kalabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz