single-image

Geçen Hafta Upbit’ten Çalınan 31.000 ETH Bilinemeyen Cüzdanlara Taşınıyor

Geçtiğimiz hafta bir bilgisayar korsanı, Kore borsası Upbit’ten 50 milyon dolar değerinde Ethereum çaldı. O zamandan beri, bilgisayar korsanı Ethereum’ları farklı ve bilinmeyen hesaplara aktardı. En son transferinde hacker, 4,65 milyon dolarlık ETH bilinmeyen bir cüzdanına taşındığı tespit edildi.

Kore kripto para borsası Upbit, geçen hafta büyük bir hacker saldırısına uğradı, bir bilgisayar korsanı 342.000 ETH’i 50 milyon dolar değerinde çalmayı başardı. BU büyük hırsızlıktan sadece bir gün sonra, hacker 38 milyon dolarlık ETH’i bir birinden farklı cüzdanlara göndermiştir.

Upbit 27 Kasım’da hacker’ın borsanın sıcak cüzdanından 50 milyon dolarlık Ethereum (ETH) çaldığı büyük bir saldırı yaşadı. Ancak borsa, bu olayın kullanıcıları etkilemeyeceğini açıkladı ve bu kayıpları borsaya ait kendi varlıklarından telafi edeceklerini açıkladı.

Hacker 2 saatten az bir sürede 4 Aralık’ta 31.000’in üzerinde ETH bilinmeyen hesaplara taşındı. Balina Uyarılarından bildirildiğine göre, dün 2 saat içinde gerçekleşen üç adet 10.000 ETH işlem gerçekleştirildi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao , Binance’a yönelebilecek herhangi bir saldırı fonunun derhal donmasını sağlamak için Upbit ve diğer endüstri oyuncularıyla birlikte çalışacaklarını tweetledi . Ayrıca Etherscan ,ETH cüzdanlarının bilgisayar korsanları ile işlem yapmasını önlemek için Upbit ile ilgili adresleri de işaretledi. Hack’in ardından Güney Kore merkezli değişim Upbit hırsızlığı araştırmaya devam ediyor ve birkaç hafta boyunca para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz