single-image

Bu Yıl 70 Kadar Kripto Para Yatırım Fonu Kapatıldı

Bitcoin’de yaşanan dalgalanma ve kayıplar sürerken, kripto para birimi odaklı riskten korunma fonları çözümü bitcoin yatırımlarından çıkmakta buluyor.

Bloomberg , uzman araştırmacılardan Kripto Fonu Araştırması’na göre, kripto varlık projelerine yatırım konusunda uzmanlaşmış 70’den fazla hedge fonun bu yıl kapandığını haber veriyor.

Analizde belirlenen kapanışların çoğunluğu 28 kadarının Kuzey Amerika ve 23 kadarı Avrupa fonlara ait olduğu bildiriliyor.

Bu eğilim , kripto para biriminde kurumsal yatırımların önümüzdeki beş yıl içinde artacağını öne süren Fidelity Investments’in son araştırmalarına pek uymadığını görmek mümkün .

Kripto para fon yatırımcılarının özellikle , aşırı oynaklık ve düzenleme eksikliğinden dolayı kripto para birimi piyasasına çok derinlemesine girme konusunda endişeli oldukları bildiriliyor .

Neticede bir çok iyi sinyal ve haber olsa da kripto para birimlerinin geleceği bildirilen bu haberlerin de ışığında bakıldığında en azından kurumsal bir perspektiften çok net değil ve giderek belirsiz görünüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz