single-image

Ethereum Yeni Haftaya 300 Dolar Üzerinde Bir Yükselişle Girdi

Bu hafta, Ethereum (ETH) için yeni bir hafta ve yeni bir yükseliş olabilir. Kripto para birimi bugün bir kaç saat içinde önemli kazanımlar kaydetti ve direnç bölgesini olan 300 Dolar’a yükseldi. Son fiyat olarak Ethereum 307.50 Dolar seviyesinde işlem görüyor ve tüm işaretler ralli devam ettiğine işaret ediyor.

Piyasa değeri 32,7 milyar dolar olan ikinci büyük kripto para, son 24 saatlik işlem zamanında % 6,70 seviyesine değer kazandı. Bugün en yüksek kazanç sağlayan en iyi 10 paranın en iyi performans gösterenler arasında Tron’dan sonra ikinci kripto para birimidir.

Ethereum (ETH) % 2 oranı civarı kazanç elde eden bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Ethereum 300 Dolar’ın üzerinde test edildi ve fiyat 310 Dolar’ lık kilit direnç alanına doğru yükselirken Ethereum boğalarını heyecanlandırdı.

Bu hafta yeni bir seviye 311 dolar işareti geçildi. Ancak ardından fiyat hafif bir düzeltme yaptı ve 310 Dolar ‘ın altında işlem görüyor. Herhangi bir fiyat düşüşünün 300 Dolar veya 298 Dolar seviyelerinde destek bulması muhtemel. Bununla birlikte, eğer Ethereum yeterli yükseliş momentumu sağlarsa 310 doların üzerinde bir ralli çok önemlidir olabilir.

Önemli bir haber olarak Ethereum Vakfı’nın bir araştırmacısı olan Justin Drake, geçtiğimiz günlerde 10x tarafından yayınlanan ETH arzının azaltma planlarını açıkladı . Belirtilen Ocak 2020 İşte önemli kilometre taşlarını vurgulayarak olası bir zaman çizelgesi var. Haziran 2020 eth2 light istemcileri üretime hazır. Kasım 2020 eth1 çatalı # 1 çatal seçim kuralının eth2 kesinliğini onurlandırması için . 2021 Mart ödül miktarını 10 kat azaltmak için eth1 çatalı #2. Yol haritası için daha ayrıntılı inceleme yapılacaktır.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda zaten düşürülmüş olan blok başına verilen ödül miktarı 2 ETH’den blok başına 0.22 ETH’ye düşecektir. Ek olarak, bu proje Ethereum’un hem zaman hem de kaynak tüketen “Proof of Work” (PoW) algoritmasından, madenciler yerine Ethereum blok zincirinde paydaşlara sahip olacak olan “Proof of Potake” işlemine büyük önem taşıyor.

Bazı teknik olmayan meseleler nedeniyle bu projenin sonuçlandırılacağı ve etkin bir şekilde başlatılacağı kesin tarihleri ​​tahmin etmek zordur, ancak Ethereum için talep olduğu veya büyüdüğü sürece, planlanan ihracın azaltılması ETH’nin fiyatı için çılgınca bir yükseliş sağlayacağını tahmin etmek çok zor olmayacaktır. Orta vadede, ethereum boğa görünüyor ve daha fazla kazanç beklenebilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz