single-image

Ethereum (ETH) Konstantinopolis Sert Çatal için Geri Sayım Başladı

Piyasa değeri ve akıllı sözleşme platformu özellikleri ile piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), bugün erken saatlerde en büyük kazanan olduğunu iddia etmek için yükseliş gösterdi. Ek olarak, piyasadaki kripto paraların çoğu, pazardaki ikinci en büyük kripto para biriminden ivme kazanmış gibi görünüyor genel bir yeşil durum söz onusu .

CoinMarketCap’e göre, ETH, 149 dolardan, 15.4 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle işlem görüyor. Kripto para 4.90 milyar dolarlık işlem hacmi gösterdi ve son yedi gün içinde % 15’in üzerinde bir artış kaydetti.

Ethereum ETH yenilikler açısından da önemli adımlar atıyor. Proje aynı zamanda yılın en çok beklenen çatallarından biri olan Konstantinopolis’e yönelik geliştirmeye odaklanmış durumda. Bu sert çatal Metropolis’in ikinci evresi – Yaklaşan evre, Ethereum’un üçüncü evresi. Ethereum’un ilk iki aşaması Frontier ve Homestead idi ve Metropolis’ten sonraki sonraki aşama, Ethereum’daki “Proof of the Bease and Beaper” ve Plazmayı tanıtan “Serenity” idi.

Konstantinopolis sert çatal başlangıçta 2018 yılının sonuna doğru gerçekleşecek şekilde ayarlanmıştı. Ancak, Rinkeby Testnet’te keşfedilen sorunlar nedeniyle Ocak 2019’da gerçekleşmesi için ertelenmişti. Ağın tümünün yükseltilmesi # 7080000 idi, ancak bu planlanan tarihin hemen öncesinde yine iptal edildi.

Bu kez, Ethereum’un hata ödül takımlarından biri olan ChainSecurity, Ethereum İyileştirme Protokollerinden birinin [EIP] birinin, bazı akıllı sözleşmelerin sert çataldan sonra Reentrancy saldırılarına karşı savunmasız hale getireceğini ve Ethereum’un ortaklarının görüşü En iyi çözüm, çatalı tekrar geciktirmek ve geliştirmelere göz atmak oldu.

Bu sorunu çözmek için Ethereum geliştiricileri aynı blokta, Constantinople ve Petersburg’da gerçekleşecek iki çatal olacağı konusunda fikir birliğine vardılar. İlk çatal, İyileştirme Protokolünün hepsini uygulayacak ve ikinci çatal, Reentrancy saldırılarını mümkün kılan veya düşürmelerini sağlayan protokolü devre dışı bırakacaktır.

Son duyuruya göre, sert çatalın bundan on gün sonra 28 Şubat 2019’da gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Çatal UTC. Amerdata tarafından sunulan veriler, basında, çatal gerçekleşmeden önce yaklaşık 43.950 blok kaldığını gösteriyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz