single-image

Ethereum (ETH) Anahtar Direnci Kırma Mücadelesi Veriyor

Geride kalan hafta kripto para boğaları destekledi Ethereum (ETH), Bitcoin Cash, Litecoin ve özellikle Bitcoin SV ayrıca diğerleri birçok büyük altcoin, önemli hareket kazandı.

Bu ivme, bu altcoinlerin birçoğunun, daha önce fiyat hareketlerini engelleyen anahtar direnç seviyelerinin üzerine çıkmasına izin verdi, bu da şimdi kapıları önemli ölçüde daha fazla yukarı doğru açtı.
Şu anda, Ethereum , 144 dolar’lık mevcut fiyatıyla marjinal olarak işlem görüyor ve bu da Bitcoin’in dün hızlı bir şekilde 8.300 dolar’ a yükselmesi ile aynı anda 147 dolar’lık günlük yüksek seviyeden sadece hafif bir düşüş demek oluyor.

İki numaralı coin 140 dolar seviyesine sıkışmış olmasına rağmen, ETH’nin 130 dolar’ın altındaki bölgeyi güçlü bir destek alanı olarak oluşturduğuna dikkat çekmek gerekir, çünkü burası toplanmış kripto piyasasında görülen son gerileme sırasında güçlü bir sıçrama kaydetti.

Geride kalan günde ünlü bir kripto para analisti Ethereum için önemli bazı konulara dikkat çekiyor.

“ETH / USD’ye baktığımızda, fiyatın son birkaç gün içinde eğilim çizgisi direncinin üzerinde iki kez kapanmadığını görüyoruz, ancak Aralık ayının en düşük seviyesinden bu yana % 25 artış göstererek altında konsolidasyon devam ediyor.”

kilit direnç bölgesi şu anda 152 dolar ile 161 dolar arasında bulunuyor, bu da şu anki fiyat seviyelerinin üzerinde bir seviye.

“Trend çizgisinin üzerinde, gerçek test olacak 152-161 dolar arasında destekli direnç var bu alan temizlenene kadar günlük piyasa yapısı düşüş eğiliminde ”
Analistin yorumu ethereum için zorlu bir süreç olduğunu göstermekte.

Yakın vadede, Ethereum’un fiyatı Bitcoin ile yakından ilişkili olduğundan, BTC’nin belirleyici bir ivme kazanana kadar yanlara doğru devam etmesi oldukça muhtemeldir.

BTC anahtar direncinin 8.300 dolar civarında kırılması durumunda, ETH gibi altcoinlerin benzer şekilde daha yüksek seviyelere yükselmesine izin veren başka bir yükseliş trendi sağlayabilecektir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz